Detail dotazu

24.7.2019
Otakar

Dobrý den, má přítelkyně se již několik let léčí s RS. Problém je ten, že veškerá léčba jí dělá velké problémy. Injekce, které se píchají třikrát týdně jí nejenom hrozně bolí (i po asi roce užívání), ale dělají jí v podkoží zatvrdliny, že už pomalu není kam píchnout. Dostala i injekce co se píchá myslím jednou týdně, ale ty jí způsobili veliké fleky přes půl břicha a horečky, takže se musela vrátit k původním injekcím. Asi před dvěma týdny dostala místo injekcí prášky (berou se 2x denně). Bohužel se jí po nich točí hlava, hoří jí uši, krk, ruce natéká obličej, dělají se jí rudé fleky, píchá jí všude jako "tisíc jehliček", klepou se jí ruce. Je z toho pak vystresovaná a nemůže dvě až tři hodiny vůbec pracovat a to by se měla udržovat v klidu. Chce se přestat léčit jelikož se prý z toho zblázní. Bojím se, že se jí vrátí ataky....Co s tím? Děkuji za odpovědˇ.

1.8.2019
Odpověď odborníka

Dobrý den, nejvhodnější postup je kontaktovat RS centrum, ve kterém je Vaše přítelkyně léčena, zde sdělit údaj o nesnášenlivosti léku a lékař stanoví další postup. Bohužel nepíšete, jaký lék Vaše přítelkyně dostala, ale pokud potíže vznikly v návaznosti na jejich nasazení, je to možná příčina. V dnešní době je více možností, jak léčit RS, takže snad se nejde přijatelný lék i pro Vaši přítelkyni. S pozdravem Magdaléna Hlavačková

MUDr. Martina Kövári
Poradna Lékaře
Lenka
24 / 7 / 2019

Dobrý den, chci se zeptat, co znamená, když vyšetření MR mozku cituji...tři drobné demyelinizační léze frontálně vpravo, jedna vlevo, jinak signál...

Lékař
1 / 8 / 2019

Dobrý den Lenko, výsledek zobrazovacího vyšetření je vždy potřeba popisovat a interpretovat se znalostí klinických projevů člověka. Demyelinizační...

Celá odpověď
Otakar
24 / 7 / 2019

Dobrý den, má přítelkyně se již několik let léčí s RS. Problém je ten, že veškerá léčba jí dělá velké problémy. Injekce, které se píchají třikrát...

Lékař
1 / 8 / 2019

Dobrý den, nejvhodnější postup je kontaktovat RS centrum, ve kterém je Vaše přítelkyně léčena, zde sdělit údaj o nesnášenlivosti léku a lékař stanoví...

Celá odpověď
Lenka
23 / 7 / 2019

Dobrý den, prosím o informaci, trpím tinitem v levém uchu, po poslední atace se tento šelest ještě zintenzivnil, je zde nějaký lék, který by na tento...

Lékař
1 / 8 / 2019

Dobrý den Lenko, je velice důležité zjistit jaká je příčina hučení v uších, jelikož některé typy tinnitu lze odstranit, jiné nikoliv. Hučení v uchu...

Celá odpověď
Naposledy navštívené dotazy
Soutěž o koupelnový set

Soutěž o koupelnový set

Platnost: 1. 8. - 31. 8. 2019
V srpnové soutěži můžete vyhrát koupelnový set.