Domů / Poradna lékaře / Dotaz 221

Dotaz 221

Dotaz 221

Dotaz 221

Přeji hezký den. V prosinci loňského roku jsem byla dvakrát hospitalizována na neurologii v nemocnici Na Bulovce
a bylo mi diagnostikováno demyelinizační onemocnění CNS - CIS, recidivující cefaela
s vegetativním doprovodem, vertigem a tinnitem vlevo. Vestibulární syndrom ...
V současné době užívám 8 mg Medrolu, Betaserc, Kalium Chloratum, Helicid a léky na bolest.
Mám každodenní velmi silné bolesti hlavy, silné křeče v levé tváři, křeče nohou, problémy s rovnováhou a stálé nevolnosti. Velmi se mi zhoršil zrak. Oslovila jsem čtyři RS centra, ale všude mě odmítli z kapacitních důvodů. A to mám dle neurologa začít léčbu co nejdříve .... Mohu na bolesti obličeje užívat i lék MILGAMMA N ?, který jsem si vyhledala na internetu ? Žádné volně dostupné léky na bolest mi už nezabírají. Novalgin na předpis také ne. Mám i žádanku na vyšetření čelistních kloubů, ale tam jsem dostala termín až v prosinci 2018. Je mi 44 let, mám teprve osmiletou dcerku a zatím chodím i do práce, kde to zvládám čím dál hůře. Bolesti jsou už neskutečné. Moc děkuji za odpověď. Andrea Kožíšková

Odpověď lékaře

Dobrý den,

do RS centra by Vás měl objednat Váš ošetřující ambulantní neurolog, pokud k žádnému nechodíte, bude dobré,se objednat. Čekací doby do RS center jsou dlouhé, ale vezmou Vás podle místa bydliště.
Na bolesti hlavy Milgamma nezabere, ale je to podpůrný vitamín a u RS se někdy dává. Klidně jej doužívejte a zkuste si brát k tomu vyšší dávky magnézia. Je otázka, zda bolesti hlavy nejsou po Medrolu.
Přeji pěkný den

Dana Halbichová

Zobrazit všechny dotazy