Domů / Poradna lékaře / Dotaz 323

Dotaz 323

Dotaz 323

Dotaz 323

Dobrý den , mám na vas dotaz ohledně diagnostikovaný RS.
Moje problémy v kostce: problém s viděním,močením špatná citlivost poloviny pravé strany těla hlavně ruce a nohy,bolesti pateře a kyčlů tam mám nalezy a neberu k tomuto za duležité. Motání hlavy, až zavratě špatná koordinace pohybu, špatná stabilita a dost velká unava a deprese. Momentálně jsem po lumbální punkci vysledek neznám. Na Mri mozku ubytek šedé hmoty, a ložisko gliozy 0,5mm Je možnost RS ? co je pro ni přesvědčivé ? popřípade když se nepotvrdní z lumbálky nasleduje ještě vyšetření?
Také dominuje silný třes rukou i nohou a také brnění a taky jsme měl dvakrát za sebou 3 týdny v kuse ochrnutý obličej brnění citlivost špatné plykání.
Děkuji dotazy klidně zodpovím když by byly prosím o kontakt na email. V poslední době se mi stalo že sem nachvili nebyl orientovaný jako by se ztratil v nakupním centru. a také problém se soustředěním.

Odpověď lékaře

Dobrý den, vámi popsané potíže by mohly být projevem RS. Ale......... neodpovídá tomu nález na MR mozku. Nejsou tam "plaky" typické pro RS:
Glioza je něco jako jizva po předchozím poškození nějakého okrsku mozku ( úrazem, intoxikací,metabolickým problémem,zánětem). Glioza vyplňuje poškozenou část,chrání před dalším poškozením a zčásti nahrazuje vypadlé mozkové neurony.
Více ukáže vyšetření mozkomíšního moku, které je u RS. také velmi přesné.
Dále bych doporučovala: zrakové evokované potenciály a MR krční míchy ( u RS by byla ložiska i tam)¨

s pozdravem Noj - neurolog

Poradit se s lékařem

Zobrazit všechny dotazy