Domů / Poradna lékaře / Dotaz 347

Dotaz 347

Dotaz 347

Dotaz 347

Dobrý den.
Mam strach, zda netrpí rs. Vim, ze me asi poradite at jdu k lékaři, ale přesto bych chtěla znát váš názor.Za poslední rok se cítím velmi unavená a to i hned ráno, spala bych a spala.před 10 měsíci, jsem chtěla ráno slezl z postele a me se točila hlava, přestala jsem na chvilku i videa hlavně me neunesl nohy, jako by byly ochrnute, nešlo me vůbec vstát, byla jsem v šoku co se to děje, nikdy dříve se mi to nestalo.No a nakonec také pociťují, zhoršení zraku, velmi hodně. Kdyz neco hledam v pocitaci a kouknu se pak treba smerem ke dverim, kdo prisel, vubec mi nejde toho cloveka rozpoznat a musim hodne zaostrit a primhourit oci.Jsem z toho velmi nesva, nikdy drive jsem to nepocitovala.Zrak se mi ale zhorsil i normalne, ne jen kdyz kouka do pc. Zkousim se uklidnit a namlouvat si, ze je to vekem, a detmi ta unava, ale nevim. Je mi 40 let.Dekuji za vase vyjadreni a radu.

Odpověď lékaře

Dobrý den, vzhledem k popisovaným potížím Vám určitě doporučím navštívit lékaře. Za prvé doporučím vyšetření na očním (pokud by se jednalo o RS, je i oční lékař schopen dle nálezu při vyšetření vyslovit podezření na tuto diagnózu). Může jít o zhoršení zraku vlivem věku a dalších okolností (namáhání očí apod.).
Dále bych doporučila i neurologické vyšetření. Mezi příznaky RS patří únava, zrakové potíže, dále brnění či mravenčení po těle, poruchy močení apod. Lékař na neurologii Vás vyšetří a může se zeptat na další případné potíže. Dále Vás může odeslat na další specializovaná vyšetření (magnetická rezonance, lumbální punkce s vyšetřením mozkomíšního moku...).
Další postup se bude ubírat dle výsledku vyšetření (nyní nemohu dopředu říci bližší informace, bez vyšetření). Přeji, aby vše dobře dopadlo. S pozdravem BB.

Zobrazit všechny dotazy