Domů / Poradna lékaře / Dotaz 360

Dotaz 360

Dotaz 360

Dotaz 360

Prosim poradte jek na svedeni na hlave loupe seme kuze a zustavaji rude fleky a take se me delaji na krku a hlave vyrustky ale opravdu hodne mam RS uz 22 let dekuji . Lubos

Odpověď lékaře

Dobrý den, je velmi těžké posoudit Vaše potíže jen z popisu a bez fotografie. Mohlo by se jednat o seboroickou dermatitidu ale i o jiné onemocnění. Na krku by mohlo jít o bradavičky (výrůstky). Nález na hlavě a krku je potřeba vidět. Proto bych doporučila jako nejvhodnější řešení navštívit kožního lékaře. Ten Vás vyšetří a dle nálezu na kůži doporučí vhodnou léčbu (nevím, zda jste náhodou už vyšetření neabsolvoval, nepíšete to; vycházím tedy z předpokladu, že jste u kožního lékaře ještě nebyl). Lékaři také sdělte, že se léčíte s RS a jaké léky případně nyní užíváte.
Moc se omlouvám, ale bez toho, aniž bych alespoň viděla kožní nález na hlavě a krku, nemohu doporučit jiné řešení, než navštívit lékaře. Léčivé přípravky mají svá pro a proti a vše je potřeba zvážit spolu s dalšími informacemi (aby nedošlo k poškození pacienta). Přeji brzké vyřešení potíží. S pozdravem BB.

Zobrazit všechny dotazy