Domů / Poradna lékaře / Dotaz 382

Dotaz 382

Dotaz 382

Dotaz 382

Dobrý den, již delší dobu me brní končetiny. Nakonec mě můj obvodní lékař poslal k neurologovi. Po absolvování MR, krevních testů a rozboru Likvor je situace následující:
MR bez nálezu
Likvor- patrně známky neurodestrukce, nevýrazná zánětlivá alterace IL-1, hraniční přítomnost antigangliosidových protilátek třídy IgM, pozitivní i.th. syntéza lehkých řetězců lambda. Neurolog mi řekl, že z hlediska pravidel se nejedná o potvrzenou RS. Chci se zeptat, zda mám nějaké možnosti léčby už v teto fázi, anebo jsem odsouzen čekat na zhoršení stavu abych zapadl do tabulek, a byla u mě zahájena léčba?
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď lékaře

dobrý den, nález je opravdu zcela hraniční a nejednoznačný, takže by stejně nasazená léčba, jako třeba na RS, neměla vůbec žádný valný efekt a tedy ani smysl, je třeba se zamyslet, co může býti příčinou, třeba alkohol, kouření, nedostatek vitamínů, skryté jiné onemocnění, třeba cukrovka, štítná žláza, může jít i o následek úrazu hlavy a podobně, také bych se zeptal na vyšetření MR krční míchy, pokud provedeno nebylo, může být problém tam ( poškozená krční páteř ) a vaše potíže třeba s nálezem v likvoru vůbec nijak nesouvisí, vždy je potřeba vzít v úvahu všechny možné příčiny a souvislosti, děkuji za dotaz.

Zobrazit všechny dotazy