Domů / Poradna lékaře / Dotaz 410

Dotaz 410

Dotaz 410

Dotaz 410

Dobrý den, moc bych potřebovala radu. Od dětství trpím bolesti hlavy - hlavně levé poloviny hlavy. Byla diagnostikovaná migréna. Po 30 roku se stav výrazně zhoršil. Bolesti hlavy se objevovali čím dál častěji. Bolest kolem oka, brnění levé poloviny obličeje, postupně (s časem) do levé ruky až do levé dolní končetiny. EEG je negativní, na očním periferní vidění - roztroušené skotomy, MR drobné - demyelizinační změny, bez podezření na RS. Neuroložka měla podezření na RS, nejdříve nasadila antiepileptika - při nezlepšení chtěla dělat lumbální punkci. Bohužel neuroložka šla do důchodu a diagnostika nového neurologa se rozchází. Nasadil antidepresiva (citalopram) - po jednom roce užívaní a bez nějaké změny jsem je vysadila. Poté nasadil vasodilatancia (Apo metoprolor). - beze změny. Od prázdnin chce nasadit tritico :-(. Jsem hodně unavená, dokážu víkend prospat, po spaní mám pocit nedospaní. Také jsem si všimla, že když se v noci probudím někdy jsem na levé oko neviděla (asi 2x), bolest hlavy (především levé poloviny) a motání se /jako opila) se objevuje častěji, někdy mě bolest budí.
Někdy jen brní ruka nebo noha. Také jsem si všimla špatného vyjadřování (něco myslím a vyslovím něco jiného, nebo špatně vyskloňované)
Moc děkuji za odpověď

Odpověď lékaře

dobrý den, bohužel se nezmiňujete o svém praktickém lékaři, a neuvádíte žádné vyšetření z odběrů krve, takže pokud nebylo provedeno, měl by vám praktik udělat základní vyšetření, tedy krevní obraz, sedimentace, CRP, moč, cukr, jaterní testy, funkce ledvin, štítná žláza, cholesterol, vyloučit boreliózu, gynekologické vyšetření, pak třeba rtg krční páteře, plic pokud kouříte, ultrazvuk krčních tepen a podobně, možná to máte vše provedeno, ale bohužel se o tom nezmiňujete, k lumbální punkci vás pak může odeslat přímo do nemocnice, případně na infekční oddělení, tam se také toto provádí, někdy může být klidně příčnou nedostatek vitamínů, hlavně B a D, můžete mít poruchu vstřebávání vitamínů, třeba způsobenou alergií na lepek, takže prosím řešte problém komplexně, nikoliv jen přes "jednoho" neurologa a "jednu" nemoc, lékaři by vám měli samozřejmě tento komplexní servis poskytovat, ale někdy je prostě potřeba se dožadovat a ptát více... a hlavně pak vypište vše co se již vyšetřilo aby vám jiný lékař mohl nabídnout další možnosti postupu, děkuji.

Zobrazit všechny dotazy