Domů / Poradna lékaře / Dotaz 422

Dotaz 422

Dotaz 422

Dotaz 422

Dobrý den, někoik měsíců mám při večerním čtení (tlumené světlo) pocit, jak kdybych viděla špatně na pravé oko. Když se však dívám pouze tím pravým okem, nemám pocit, že bych s ním špatně viděla. Posledních 14 dní mě občas oko zabolí, zabrní, někdy mám pocit pálení ve vnitřním koutku, někdy bolest za okem jdoucí dozadu do hlavy. Občas se mi zamotá hava, ale nijak významně, nemám pocit na omdlení apod. Mám nízký tlak. Mohla by to být RS? Děkuji.

Odpověď lékaře

Dobrý den, určitě Vám doporučím navštívit očního lékaře, aby Vás vyšetřil. Oční lékař by i podle změn při vyšetření měl poznat, zda se může jednat o onemocnění RS. Bohužel po internetu, bez vyšetření nelze stanovit přesnou diagnózu, příčin potíží může být více.
Proto co nejdříve navštivte očního lékaře, aby Vás vyšetřil.
Nízký tlak se může projevit motáním hlavy a dalšími příznaky (zejm. v horkém počasí, kdy se vlivem zvýšené okolní teploty "roztáhnou" cévy a tlak se může ještě více snížit). Vyvarujte se prudkého vstávání, vstávejte postupně, pomalu. Dostatečně pijte (3 litry tekutin denně).
Omlouvám se, ale nemohu dát jednoznačnou odpověď na otázku, zda se u Vás může jednat o RS. K tomu je nutné navštívit lékaře - nejdříve očního. Podle výsledků vyšetření se bude řídit další postup (tj. pokud bude mít lékař podezření na RS, odešle Vás na vyšetření neurologem). Přeji, aby se nejednalo o nic vážného a stav se brzy upravil. S pozdravem BB.

Zobrazit všechny dotazy