Domů / Poradna lékaře / Dotaz 425

Dotaz 425

Dotaz 425

Dotaz 425

Dobrý den,
mám takový problém a bojím se, co všechno za tím může být. V pátek z večera mě začala mravenčit šlapka (klemba), v neděli okolo třetí hodiny jsem pocítil náhlé motání hlavy až mně bylo skoro na omdlení, po tomto incidentu jsem si řekl takhle ne a jeli jsme s mým dědou společně na pohotovost kde mi vzali a udělali rozbor krve, a test CT mozku, vše bez nálezů. Včera jsem byl dělat zkoušku ve škole, po zkoušce na mě dopadla únava a k večeru jsem zjistil, že jsem celý den nejedl a ani mi to nevadilo jako by pocit nechutenství.

Rád bych věděl co je toho příčinou četl jsem všechno možné z internetu a všechno mě vědlo na jedno znamení: Roztroušená skleroza, bojím se, abych ji opravdu neměl a nějraději si udělal někde nějaký test na ni. Koupil jsem si vitamín B a beru jednu pilulku denně, opravdu se bojím, by to opravdu nebyla roztroušená skleroza.

Odpověď lékaře

Dobrý den Jakube, docela by mě zajímal zdroj, ze kterého jste čerpal, protože kdyby se roztroušená skleroza takto projevovala, tak v ordinacích asi neřešíme nic jiného. Mravenčení nohy nemá pravděpodobně nic společného s motáním hlavy. Mohlo to být způsobeno útlakem nervu z různých důvodů. Pokud to odeznělo, pak není co řešit. Motání hlavy má celou řadu příčin. Nejčastěji to bývá z důvodu dehydratace, snížení krevního tlaku, od páteřea celá řada dalších příčin. Po zkoušce se bolesti hlavy a motání objevuje pro psychické vypětí s stres, s tímto máme všichni, zejména vysokoškoláci četné zkušenosti. Dopřejte si odpočinek, dbejte na pitný režim, pravidelně jezte, alespoň 5x denně, jinak si přivodíte hypoglykémii a bude Vám ještě hůře. Pokud by se to nelepšilo, navštivte Vašeho praktického lékaře, ale roztroušená skleróza se takto primárně opravdu neprojevuje.
S pozdravem

Zobrazit všechny dotazy