Domů / Poradna lékaře / Dotaz 474

Dotaz 474

Dotaz 474

Dotaz 474

Dobrý den, již několik se potýkám s horší psychikou (od mala jsem spíše úzklostlivá), která se x krát zhoršila po 3-letém vztahu s alkoholikem. Mám za sebou základní neurologické vyšetření a EEG, v září jdu na EEG se spánkovou deprivací (na rezonanci jsem zatím nebyla), ale už teď mi neuroložka tvrdí, že to nevypadá na ani epilepsii, ani na RS, ale prostě na stres, vzhledem k mé historii.
Mezi mé hlavní příznaky patří - časté deja vu (i několikrát denně), pocit vnitřního neklidu, mírné pálení v pravé noze (v noci je to v pořádku), občasná (mírná) bolest ve specifikých částech těla (např. na ruce nebo na paži, ale bolest nevystřeluje a trvá třeba 30 vteřin), škubání rtu či víčka, někdy jdu a najednou mám vnitřní pocit, že jsem spadla (jako ve výtahu) nebo mám prostě divný pocit v hlavě, který se těžko popisuje.
Chtěla bych se zeptat, zda se mám obávat RS. Neuroložka by se spíše, na základě mých deja vu, přikláněla k té epilepsii (že se může jednat o tzv. auru), ale myslí si, že je to stres, protože tomu odpovídají mé jiné příznaky.
Mockrát děkuji.

Odpověď lékaře

Dobrý den paní Vaneso.
Bohužel ve Vašem příspěvku postrádám otázku a ani nepíšete jaké potíže máte. Pokud se po psychické stránce necítíte dobře, jak píšete od dětství trpíte úzkostí, která se vystupňovala problematickým soužitím s partnerem alkoholikem, tak je velmi pravděpodobné, že Vaše potíže jsou psychického rázu. Pokud jste vyšetřovaná na neurologii, tak se pravděpodobně přidaly ještě další problémy. Je dobré vyloučit, že se nejedná o další onemocnění. Pokud všechna neurologická vyšetření budou bez patologického nálezu, tak Vám doporučuji vyhledat pomoc u psychiatra. Je mnoho pacientů s úzkostnou poruchou nebo s psychickými problémy, které vznikly v průběhu nepříznivé životní situace. Na tyto problémy nemusíte být sama, lékař v oboru psychiatrie Vám dokáže pomoci a vhodnou volbou léku Vám pomoci. Za tuto pomoc se nemusíte stydět. Přeji ať všechna vyšetření dopadnou dobře a Vám se dostane odborné pomoci. Pěkný den.

Zobrazit všechny dotazy