Domů / Poradna lékaře / Dotaz 595

Dotaz 595

Dotaz 595

Dotaz 595

Dobrý den,

již cca 9 let se potýkám se zdrav. potížemi. Před 1. porodem začaly operací gangrenózního slepého střeva. Po 1. porodu nastoupil syndrom karpál. tunelu, postupně pak migrény se zvracením, mravenčení a necitlivost plosek nohou po ránu. Byla jsem hospitalizována na gastru (1 dispoziční alela k celiakii) a vyšetřena MR (bez použití kontrastní látky).
Potíže ve 2. těhotenství ustaly, poté opět nastoupily průjmy (třeba 20x denně). Po vysazení lepku se situace zlepšila. Nyní, ve 4,5letech mladšího syna, jsem za poslední 2 měsíce asi 5x zvracela, migrény, velké bolesti břicha a zimnice jsou častější, 2x jsem ztratila vědomí (1x pád na podlahu a odvoz RZS - utz v pořádku). Je sledována na hematologii (lehce snížená úroveň hemoglobinu).
Měla bych opět absolvovat vyšetření mozku MR?
Děkuji.

Odpověď lékaře

Dobrý den, popis Vašich potíží je poněkud inkoherentní. Popisujete více potíží bez jasné vzájemné souvislosti. Indikace kontrolního vyšetření mozku je na zvážení Vašemu neurologovi. Bohužel nepíšete, jak zhodnotil Vaše bolesti hlavy, nakolik bolesti hlavy časově souvisí se zažívacími potížemi, jak byla zhodnocena porucha vědomí. Bez těchto údajů nelze více poradit. nejvhodnější bude požádat o kontrolu Vašeho neurologa a s ním si dohodnout další postup. Obecně opakované zobrazovací vyšetření hlavy by bylo indikováno při změně charakteru bolestí hlavy, pro které nemá lékař jiné vysvětlení, při pozitivním neurologickém nálezu, případně pokud by byl stav bezvědomí hodnocen jako epileptický záchvat. . S pozdravem Magdaléna Hlavačková

Zobrazit všechny dotazy