Domů / Poradna lékaře / Dotaz 665

Dotaz 665

Dotaz 665

Dotaz 665

Dobrý den,

prosím o radu. Zhruba před půl rokem se u mě objevily zdravotní problémy. Brnění, mravenčení, pálení a částečná necitlivost horních končetin. Občas mám tyto pocity též v dolních končetinách. Dále se mi motá hlava - ne celý den, ale vždy je to jakoby se se mnou "zhoupla zem". Nebo bych to přirovnala k pocitu když jedete výtahem a zastavíte. A pak několikrát za den mám pocit že mě někdo drží pod spodní čelistí a tahá nahoru a přitom mačká uzliny a tepnu na krku. Zaléhají mi uši. Právě před tím půl rokem jsem byla na vyšetření na neurologii. Byla jsem na EMG horních i dolních končetin - v pořádku. Také jsem byla na magnetické rezonanci mozku - bez průkazu patologických změn. Závěr byl, že moje problémy souvisí pravděpodobně s krční páteří. Byla jsem odeslána na ortopedii. Zde závěr: CB sy bilat. blok C 4-6. Byla jsem odeslána na rehabilitaci. Mezitím se moje problémy tak nějak vytratily. Ovšem nemůžu říci, že to bylo po té rehabilitaci. Bylo to ještě před tím, než jsem tam začala docházet.

Nyní po půl roce se mé potíže opět objevily. Stejné jako před půl rokem. Je možné, že by to mohla být RS přestože na magnetické rezonanci mozku nic nebylo? Je to průkazné vždy jen na mozku, nebo může být mozek bez nálezu a nález může být jen v míše? Co jiného by takovéto problémy mohly znamenat?Za Vaši odpověď předem děkuji.S pozdravem Jana T.

Odpověď lékaře

Dobrý den, Jano, všechny potíže, které popisujete opravdu může způsobit zablokování krční páteře. Zkuste o ní více pečovat - byla jste na RHB, snad umíte i cviky na posílení svalů a úlevu od bolesti. Užívejte - pokud nemáte na tyto léky alergii nebo žaludeční vředy - Ibalgin 400 3x1 14dnů, současně Paralen 500mg 3xd 1,5tbl 10-14dnů, současně Guajacuran 2-3tbl před spaním 7dnů, současně Aescin 3x2 15dnů, pomůžou i vit.sk. B do odeznění obtíží. Blokády zejména krční páteře jsou častou reakcí na dlouhodobý či nezpracovaný stres, prevencí můžou být relaxační techniky, jóga i pravidelná fyzická aktivita. Roztroušená skleróza je - i díky provedené MRI mozku a opakování stejných obtíží nepravděpodobná.

Zobrazit všechny dotazy