Domů / Poradna lékaře / Dotaz 690

Dotaz 690

Dotaz 690

Dotaz 690

Dobrý den, je mi 17 let a již druhým měsícem mě trápí všelijaké neduhy. Začalo to tím že se mi začala motat hlava, ale nebylo to jako by se točil svět. Spíš to bylo jako pocit opilosti a únava která trvala 2 dny. Přidala se také bolest očí a občasná zamlženost obou nebo jednoho oka, která trvala chvilku. Po promnutí oka se mi jakoby ta zamlžená část rozemnula a já dobře viděl. Bolest začla vždy když jsem byl na ostrém slunci nebo jsem koukal do počítače. Tohle období trvalo asi dva nebo tři dny. Jen co se mě přestala motat hlava, asi dva dny na to jsem začal cítit pocit slabosti a bolest v nohou, která se den co den zvyšovala. Nastoupala do takové míry že pro mě byl problém vystoupat i 20 schodů. A tak jsem šel na odběr krve kde mi zjistili že mám trochu zvýšený cukr ale jinak nic nenašli. Ten den mě nohy přestaly bolet a necítil jsem slabost.
Tohle období trvalo asi 2 týdny. Byl jsem ve velkém stresu, a začaly se mi klepat všechny svaly v těle při zátěži (když brzdím svaly) také mi začaly cukat všechny svaly a měl jsem pocit těžkého levého víčka. Teď mám pocit jako by mě táhla kůže od kolen dolů a mám tlak v lýtkách, ale každodenní mazání nohou nepomáhá. Také bolest kolen při ohybu je dosti nepříjemná. Strašně se bojím že jsem vážně nemocný, a mám Roztroušenou sklerózu. Nevíte co by mi mohlo být?

Odpověď lékaře

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz! pokud byly výsledky krve v pořádku, tak nepanikařte. Samozřejmě bude dobré udělat další vyšetření. Pokud jste měl klíště, bylo by dobré došetřit protilátky proti borrelim. Pokud to trvá takto dlouho, tak bych ev meningitidu spíše vyloučila. Dále bych doporučila oční vyšetření - oční vada může dělat i bolesti hlavy a taková "unavenost" očí vede k točení hlavy, pocitům nestabilní chůze. Dále bych nechala došetřit infekční mononukleozu, která slabost může klidně dělat. Ale rozhodně dokud nemá člověk prokázanou diagnozu, není na místě se takto strachovat. Velice důležitá je psychika, pokud nejsme "v pohodě", tak každý sebemenší neduh vnímáme úplně jinak. Předám Váš dotaz ještě kolegům. Zkuste si nyní pohlídat dostatečná pitný režim - neslazené tekutiny, žádné energetické nápoje či alkohol, stravu s dostatkem vitamínů a pravidelný režim s dostatkem spánku - 8hodin! hlídat si to denně stejně. Hezký den, MUDr. Tereza Filová

Zobrazit všechny dotazy