Domů / Poradna lékaře / Dotaz 729

Dotaz 729

Dotaz 729

Dotaz 729

Dobrý den, paní doktorko, před zhruba dvěma lety mi začaly zvláštní neurologické obtíže, kterým jsem nevěnovala pozornost. Vlastně by mě v životě nenapadlo, že by se mohlo jednat o projev nějaké nemoci. Měla jsem slabé nohy, kdy jsem měla pocit, že upadnu, brněly mě prsty a celá ruka, často se mi motala hlava, přibývalo svalových křečí a občas jsem se cítila šíleně unavená. Jednoho dne ráno jsem se vzbudila a viděla jsem hodně špatně na pravé oko, jako bych viděla přes folii. Byla jsem na očním, kde mi diagnostikovali zánět očního nervu, nasadili kortikoidy a ihned posílali na magnetickou rezonanci kvůli hrozící RS. Na MR mi našli dvě nespecifická ložiska a poslali mě na neurologii. Paní doktorka mě prohlédla a řekla mi, že mi nemůže říct, že bych onu nemoc měla ani mi nemůže potvrdit, že se všechno nerozvine. Lumbální punkci mi dělat nebudou, protože by nemusela být směrodatná. Jsem z toho ve stresu. Čeká mě další MR.
A teď k problému. Poslední dny mě trápí bolest nohou. Mám pocit jako bych měla holeně a lýtka v neustálé křeči a hůř se mi s jednou nohou pohybuje. Já bohužel nevím, jestli to může být další příznak nebo jestli zbytečně plaším. Nerada bych byla za blázna. Mám malé dítě a nemůžu si dovolit neustále chodit po doktorech.. Myslíte, že by to mohl být další příznak?

Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď lékaře

Dobrý den. K vyloučení roztroušené sklerózy musíte absolvovat lumbální punkci. Kontrolní MRI je opodstatněná, ale zatím nejste kompletně došetřená. Potíže, které máte, nemůžu na 100% vyloučit ani potvrdit, ale můžou být dalším novým příznakem. K vyloučení tomu může pomoct magnetická rezonance. MUDr. Stanislava Jakubíček

Zobrazit všechny dotazy