Domů / Poradna lékaře / Dotaz 777

Dotaz 777

Dotaz 777

Dotaz 777

Dobrý den, je mi 35 let, s ničím se neléčím, neměl jsem žádný úraz, před dvěmi měsíci (trvání obtíží cca 3 týdny) se u mě začaly objevovat potíže: brnění rukou a chodidel, hlavy, točení hlavy, divný pocit u levého oka, únava, jakoby zastřené vnímání. Praktickým lékařem jsem byl odeslán na neurologii, tam vyšetření eeg a sono mag. tepen (vše ok) a odeslán na rehabilitaci s krční pateří. Obtíže ze dne na den zmizely (v přůběhu rehabilitace), před koncem rehabilitace se ale znovu objevily (těď trvají 4 dny) - brnění rukou a necitelnost pat, brnění hlavy a navíc problémy s levým okem (mírně rozmazané vidění) a mírná necitelnost lévé strany obličeje, podrážděnost. Při kontrole na neurologii nasazen lék aulin 100mg, pokud neustanou obtíže s rukami mám se objednat na vyšetření karpálních tunelů.
Mám se kvůli oku objednat na oční? Mám vyžadovat další vyšetření (MRI apod.)?
Mám si podpůrně vzít nějaké doplňky stravy? Podle přáznaků mám obavy, že bych mohl mít RS a nechci nic zanedbat. Moc děkuji za radu.

Odpověď lékaře

Dobrý den, Vaše potíže mohou být způsobeny celou řadou příčin. Jedna z nich může být krční páteř, ale může to být i roztroušená sklerosa, bez dalšího vyšetření toto rozhodnout nelze. Vyšetření na oční ambulanci je jistě vhodné, zvláště pokud bude oční nález negativní, je jistě vhodná časná neurologická kontrola. Pokud bude trvat porucha zraku a oční nález bude negativní, mohlo by se jednat o roztroušenou sklerosu. Svému neurologovi se svěřte se svými obavami a jistě Vám magnetickou rezonanci objedná nebo rozptýlí Vaše obavy. Cvičte krční páteř dle zácviku na rehabilitaci, užívejte pravidelně magnesium, na brnění těla je efektivní. S pozdravem Magdaléna Hlavačková

Zobrazit všechny dotazy