Domů / Poradna lékaře / Dotaz 801

Dotaz 801

Dotaz 801

Dotaz 801

Dobrý den. Prosím o váš názor.
Již 4 roky mám diagnostikován Barretův jícen, stejnou dobu užívám Omeprazol a občasně užívám Ursosan. Zhruba stejnou dobu trpím tinitusem a syndronem neklidnych nohou. Poslední rok se potýkám s nízkou hladinou železa v krvi, jak krátkodobého tak dlouhodobého. Měla jsem i nízkou hladinu leukocytů, ale již se zvyšují i když jsou stále slabě pod hranicí. Můj lékař toto hlídá, užívám dlouhodobě feronat a každé 2 měsíce chodím na odběr krve.
A nyní k mé největší obavě. Poslední dobou, asi měsíc, mám stálé a silné nutkání na močení. Zatim bez uniku moči. Laboratorně je moč v pořádku, gynekologické vyšetření je též v pořádku. Cvičím svaly panevniho dna. Situace stále stejná.
Vzhledem k tinitusu, syndromu neklidných nohou a nuceni na močení....mohlo by se jednat o RS? Mám 44 let.
Děkuji za váš čas.

Odpověď lékaře

Dobrý den, Lído, roztroušenou sklerozu jistě nemáte. Potíže souvisí s nedostatkem železa a možná i dalšími, ne neurologickými příčinami: měla byste mít vyšetřenou kompletní laboratoř, vč hladin kyseliny listové a vit B12, hladin hormonu štítné žlázy, vit D. Rovněž je vhodné vyloučit cukrovku. Opakované nucení k mikci by zasloužilo urogynekologické vyšetření, nejenom gynekologa. Tinnitus - z neurologických příčin - je při blokádě krční páteře, případně se poraďte s neurologem, zda je potřeba podniknout další vyšetření. Dlouhodobě - po provedení laboratorních testů - pomůže Magnerot, nebo Magne B6 či Magnosolv. Držím palce. MUDr. Monika Holíková

Zobrazit všechny dotazy