Domů / Poradna lékaře / Dotaz 828

Dotaz 828

Dotaz 828

Dotaz 828

Dobrý den,před 8 lety jsem byla poslána na magnetickou rezonanci z důvodu vyloučení RS,nepotvrdila se a byl mi doporučen magnosolv na slabost,třes končetin..V prosinci loňského roku jsem pociťovala jako by třes a slabost těla a po vyšších dávkách hořčíku se mi ulevilo.
Dnes mě trápila bolest levého oka a znovu ve mě zapochybovala otázka zda to nemůže být příznak RS..je mi 38 let na magnetické rezonanci jsem byla ve 30 letech a tak nevím jak dlouho i trvá než se vytvoří ložisko a zda se vyšetření na RS dělá i vícekrát za život.V rodinné anamnéze RS nemáme moc děkuji za odpověď.

Odpověď lékaře

Dobrý den Evo, roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, kdy se imunitní buňky obrátí proti vlastnímu tělu, v tomto případě proti buňkám nervovým, a začnou je ničit. Může k tomu dojít prakticky kdykoliv, čili 8 let je dlouhá doba. Nicméně bolest oka může mít řadu příčin- od těch očních, přes oční migrény, infekce , neurologické příčiny aj. Podstatné je jak bolest začala- zda náhle, nebo spíše plíživě, charakter bolesti,zda je nějak porušeno vidění a zda jsou přítomny i jíné příznaky typu bolesti hlavy, teplota, nevolnost či zvracení. V případě náhle vzniklé silné bolesti, která je jednostranná by se mohlo jednat o akutní glaukom a to vyžaduje okamžitou návštěvu očního lékaře. Bolest při pohybu oka může znamenat zánět očního nervu. V každém případě bych návštěvu oční ambulance vřele doporučila. Odborník v oftalmologii bude moji odpověď ještě doplňovat. S pozdravem

Zobrazit všechny dotazy