Domů / Poradna lékaře / Dotaz 830

Dotaz 830

Dotaz 830

Dotaz 830

Dobrý den,
přibližně v polovině října jsem měla neustále pocit těžkých nohou a nemohla jsem kvůli tomu v noci spát. Praktický lékař mi předepsal Detralex a vystavil mi žádanku na cévní. Zde nebyly zjištěny žádné problémy. Poté problémy na nějakou chvíli ustaly a nyní se opět, v slabé míře, vrátily. Nenarušuje to můj spánek, ale pořád cítím jak kdyby takové pnutí ve spodní části nohou (lýtka, holenní kost). Plus navíc se mi zhoršil zrak, na pravé oko vidím trochu rozmazaně do dálky, když to levé zavřu. Jsem taky člověk, co se dost stresuje. A spánek mám hodně přerušovaný a krátký.
Četla jsem si na internetu o roztroušené skleróze a dostala jsem strach, neboť když se neodhalí včas, má to neblahé dopady.
Chtěla jsem se zeptat, zda se jedná o příznaky a jak dále, případně, postupovat?

Moc děkuji za zodpovězení dotazu.

Odpověď lékaře

Dobrý den paní Veroniko, dle popisu symptomů si nemyslím, že by mělo jít o projevy onemocnění RS. Doporučuji Vám oční vyšetření, zřejmě se Vám zhoršil zrak, pokud by šlo o projevy onemocnění RS, pak by došlo velmi pravděpodobně při poruše zraku k výpadku zorného pole. Dle popisu potíží s dolními končetinami si také nemyslím, že by šlo o projev RS, spíše bych se zaměřila na to, jaké máte zaměstnání, jestli nejsou DKK více přetěžovány, dále bych doporučila krom Detralexu doplnit i hořčík. Hezký den.
-----
Dobrý den, Veroniko. Pocit těžkých nohou nepatří mezi příznaky roztroušené sklerozy. Spíše může jít o tzv syndrom neklidných nohou, následek nedostatku vitaminu C, D, hořčíku, železa. Takto se může projevovat i jako první příznak porucha funkce štítné žlázy či počínající cukrovka. Zkuste užívat Revitanerv strong 1xd, současně Magne B6 2tbl a poraďte se o dalším dovyšetření s OL.

Zobrazit všechny dotazy