Domů / Poradna lékaře / Dotaz 840

Dotaz 840

Dotaz 840

Dotaz 840

Dobrý den, mám prokazatelně neurologické onemocnění na, které taky jsem v plném invalidním důchodu, ale Rs údajně nemám ačkoliv jsem měl nadlimitní hodnoty při vyšetřování míšniho moku, ale jinak 2/3 příznaků Rs mám, nemohl bych přece jenom mít Rs.

Odpověď lékaře

Vážený Jane. Diagnostice a léčbě roztroušené sklerózy se v naší zemi věnují specializovaná centra. Tato centra se soustředí pouze na tuto chorobu a neurologové, kteří zde pracují, jsou skuteční specialisté. Věřte tedy, že Vás vyšetřovali odborníci na danou nemoc a určitě její diagnostice a příznakům rozumí velice dobře. Pokud Vám řekli, že roztroušenou sklerózu nemáte, pak se dané nemoci nemusíte bát. Zdravím, Dr. Šilarová -----
Dobrý den, Honzo, roztroušená nemoc není jediná z invalidizujících neurologických onemocnění. Jistě máte k dispozici zprávu z neurologie, kde by Vaše diagnóza měla být uvedena. Existují nemoce typu chronických zánětů, včetně autoimunitních onemocnění, dále těžkých epileptických syndromů, vrozených degenerací nervového systému, stavy po operaci mozkových či míšních útvarů či stavy po ucpání cév či jejich prasknutí (cévní příhody). Významně ovlivňující život může být i těžší postižení periferních nervů, poúrazově, po zánětu. Také sem patří následky dlouhodobého nadužívání různých toxických látek, včetně alkoholu, drog a podobně, expozice těžkých kovů a jiných otrav, metabolická onemocnění. POstižení různých částí nervového systému se - velmi zjednodušene - projevuje téměř podobně - poruchy chůze, čití, mluvy, polykání, ovládání jemné motoriky. To platí ať je příčina postižení nervového systému jakákoliv - roztroušená skleroza je jednou z nich, ne však jediná. I vyšetření mozkomíšního moku nejsou patologické jen u roztroušené sklerozy. Takže pokud nemáte RS, i přes přítomnost podobných/stejných obtíží, jaké jsou u RS udávány, bude příčina jinde.

Zobrazit všechny dotazy