Domů / Poradna lékaře / Dotaz 853

Dotaz 853

Dotaz 853

Dotaz 853

Dobrý den, už asi měsíc mě trápí tlak a horko na hrudi. Mavam stavy doma i v práci, kde to trvá i 6 hodin. Dělali mi EKG to bylo v pořádku. Mával jsem před tím kolikrát pocit pálení pokožky na hrudi, když jsem se spotil, tak jsem neunesl oblečení. Taktéž jsem mával křeče v noze a taky mě škubalo v oku i na ústech. Občas mi brni v prstech a jsem hodně neklidní. Stach o život ani nemám a nikdy jsem neměl psychické problémy, neměl jsem žádný stres ale vždy jsem byl takový, že jsem neposedel a musel jsem něco dělat, nohou rukou, čímkoliv. Chodím častěji močit a mám pocit pálení v oblasti močovodu a mavam pískání v uších při tlaku na hrudi. Jsou dny, kdy to zvládám docela v pohodě, ikdyz jsem neklidní. Prodělal jsem mononukleózu ve 4 letech, býval jsem často nemocný a měl jsem problém s imunitou. Mám taky chronický zánět středního ucha a upřímně už ho ani nějak extra neléčim, to bych byl pořád u lékaře, kam nerad chodím. Doktorka mě poslala psychiatrovi, ale já si myslím, že by to mohla být právě RS nebo nějaký zánět v oblasti srdce. Nevím, byl jsem akorát na rontgenu zad a ty ukázali, že je nemám zrovna nejlepší, tak jsem myslel, že to je skříply nerv nebo něco, ale cvičení ani rehabilitace nepomáhají. Nevím, jestli nejít k neurologovi. Děkuji za radu.

Odpověď lékaře

Dobrý den Josefe, děkuji za Váš dotaz a rozsáhlý popis Vašich obtíží. RS se dá jednoznačně vyloučit či potvrdit z mozkomíšního moku - je to vyšetření relativně invazivní a drahé, ale jednoznačné. Vzhledem k tomu, že Vás vaše lékařka posílá na psychiatrii k vyšetření, doporučila bych Vám jej absolvovat, ale vyšetření na neurologii bych Vám doporučila také - protože obtíže, které popisujete do léčby této odbornosti jistě spadají. Někteří neurologové doporučení od PL vyžadují, někteří ne. Myslím si ale, že když projevíte snahu a na psychiatrické vyšetření se dostavíte, že by vaše PL neměla mít problém Vám napsat žádanku na neurologické vyšetření. Píšete, že Vaše nové obtíže trvají měsíc, ostatní se objevovaly již v minulosti. Vzhledem k tomu, že objednávací doby mohou být delší, doporučila bych Vám se objednat na neurologii, co nejdříve - myslím si, že by Vám to mohlo přinést i trochu klidu. Když byste měl s objednáním ke specialistovi obtíže, můžete zkusit kontaktovat naše sestřičky a ony se Vám budou s objednáním snažit pomoci. S pozdravem dr. Lada Novotná -----
Dobrý den, Josefe. Potíže nejsou úplně typické pro neurologickou příčinu, nenapadá mě závazná diagnóza, snad - možná vlivem stresů a obav ze závažného onemocnění - psychogenní původ vyloučit zcela nelze. Snad by z neurologického hlediska by bylo vhodné EEG vyšetření, neurologické vyšetření jistě nebude na škodu. Cestou OL vhodné vyloučit poruchu funkce štítné žlázy, nedostatek vit D, B12, kyseliny listové a hodnoty železa. Užívejte zatím MagneB6 2tbl denně, na noc zkuste Lavekan nebo dopoledne Vitango - vše přírodní preparáty, volně prodejné. Držím palce, ať je Vám brzo lépe.

Zobrazit všechny dotazy