Domů / Poradna lékaře / Dotaz 878

Dotaz 878

Dotaz 878

Dotaz 878

Dobrý den, poprosím vás o radu. Od září 2020 mám občas brnění rukou, hlavně v noci. Párkrát doprovázeno třesem těla, brnění obličeje (vše při velkém stresovem vypětí a stachu). V prosinci 2020 se přidala bolest levého oka při pohledu nahoru a doleva. Občas mám anizokori na levem oku 1 mm. Nyni mě začalo bolet i oko práve. Oči mám tvrdé jako kámen, hlavně po ránu. Když zavřu oči, cítím tres očí. Vadí mi světlo do očí. Měla jsem noční stavy, kdy mi v oku blikalo, viděla jsem různé útvary a obrazce při zavření oči. Venku při světle mě přes oči prolétávají průhledné stíny. Jednou jsem při prudkém vstávání měla před očima bílá světélka, která do 5 sekund zmizela, což mě vyděsilo. Bolí mě končetiny, cítím slabost a únavu. Šílená bolest zad, jako v ohni. Nevolnost, která trvá celý den, pak je chvíli klid a tak se vše točí neustále dokola. bolí mě předklonit hlavu, ale svedu to. Bolest zad a ramen, vše zatuhlé. Celý den cítím tlak v hlavě a uchu a očích, jako bych měla v hlavě přetlak. Píská mi v uchu. Bolesti hlavy jsou nesnesitelné. Jsem po operaci FESS dutin kvůli chronickému zánětu čichových dutin. Ještě podotknu, že mám bolesti v místě v pichu v páteři po císařském řezu. Místo mám velmi citlivé a při předklonu velmi bolí.

Podstoupila jsem MR mozku v prosinci 2020, MR krční páteře také v prosinci. Nyní v březnu 2021 jsem byla na MR očnic a mozku. Mr mozku a oči v pořádku. Na páteři mi našli výhřez plotének C5 a C6 s kompresí na michu. Mám slizniční lemy v maxilarnich dutinách, hladinku v levé maxilarni dutině a ethmoidech též zpěněný obsah.
OCT oka 3x, perimetr 4x, na posledním perimetru 2 absolutní skotomy. Oční pozadí asi 5x bez nalezu, pouze mám mírně zvětšenou slepou skvrnu. 2* VEP vyšetření v mezích normy. Laboratorní vyšetření krve v pořádku.

Je mi 36 let a mám dvě děti, 5 let a 18 měsíců. Mladší dceru neustále chovám. Prosím, mohlo by vše být způsobeno vyhřezem plotének nebo psychikou? Jsem 5 let v neustálém stresu, sevření na hrudi a každodenní nervozita bez příčiny.
Po sekci druhé dcery jsem měla stres, který vyústil v úzkost. Kvůli neshodě krevních skupin, dcera měla silnou žloutenku a anémii...unikla výměně krve. Ještě dodám, že mám pozitivní igg borelii (prodělana 2010) a v červnu 2020 jsem mela opět klíšťe a flek, ale dle Mudr to borelioza nebyla...dle testů western blot mám nějaké hodnoty hraniční i v IgM.
Může se prosím jednat o RS?

Mockrát vám děkuji za vyčerpávající odpověď.

Odpověď lékaře

Dobrý den, paní Magdaleno, děkuji za Váš dotaz. Je to složitá problematika, myslím si, že Vaše potíže můžou mít i několik příčin. Motání hlavy a poruchy vidění můžou souviset s výhřezem plotének. Bolest končetin může být způsobena stavem po spinální anestézii. Na všem se může podílet i psychický stav. K detailnímu posouzení předávám Váš dotaz našim neurologům. Držím pálce, ať Vám je brzo líp.

Zobrazit všechny dotazy