Domů / Poradna lékaře / Dotaz 901

Dotaz 901

Dotaz 901

Dotaz 901

Od prodělání mononukleózy v pubertě se se potýkám s opakovanými herpetickými infekcemi v ústní dutině a na rtu.
Prvních deset let byly provázeny nesnesitelnou bolestí trojklanného nervu. V dalších letech se zmírnily a staly chronickými. V posledních pěti letech opakovaně přicházejí neurologické potíže situované obvykle v pravé polovině těla. Necitlivost, mravenčení, brnění, které přetrvávají více než měsíc. Před dvěma lety jsem byla vyšetřena na přítomnost RS s negativním výsledkem.
Dva měsíce zpátky (opět po oparu) se po delší době vrátila silná bolest za okem a stěhovavé bolesti v pravé polovině těla. Chtěla jsem se zeptat, pokud bylo vyšetření na RS negativní ( na MR jedna léze, mok čistý), je potřeba vyšetření opakovat nebo hledat příčinu jinde? Děkuji.

Odpověď lékaře

Dobrý den, děkujeme za dotaz do naší poradny. Pokud trpíte na opakované herpetické infekce, doporučila bych Vám vyšetření imunologem, zda netrpíte nějakou poruchou imunity. V případě opakovaných herpetických infekcí by jste měla být zajištěna antivirotickým lékem /valaciclovir/, který by jste nasadila vždy v době, kdy se Vám budou opary vracet. Pokud máte dlouhodobě potíže charakteru mravenčení poloviny těla a byla jste vyšetřena neurologem před 2 lety a nyní se Vám potíže vrátily, doporučuji znovu absolvovat neurologické vyšetření. Neurolog poté na základě Vašeho vyšetření rozhodne, která další vyšetření by jste měla absolvovat. Po 2 letech bych vzhledem k potížím doporučila kontrolní MR mozku. Na Váš dotaz bude odpovídat ještě neurolog. S pozdravem

Zobrazit všechny dotazy