Domů / Poradna lékaře / Dotaz 913

Dotaz 913

Dotaz 913

Dotaz 913

Dobrý den, začalo mi zničehonic hučení v levém uchu, do toho mám už týden tik do oka a občas v tom stejném období mám mravenceni v levé paži. Měla bych se něčeho obávat? A jak to řešit to hučení je při spánku nesnesitelné. Děkuji

Odpověď lékaře

Dobrý den, pokud jde o hučení v uchu, mluvíme o tzv. ušním šelestu, odborně tinnitu. Může být způsoben celou řadou příčin, od patologie vnitřního ucha, přes problémy s páteří, vysoký krevní tlak, neurologická onemocnění apod. Velice často se bohužel žádná příčina ani nenajde. Vzhledem k tomu, že popisujete i mravenčení v paži si myslím, že by příčina mohla být společná a to v páteři, kdy mohou být přítomny buď výrustky, nebo blokáda obratlů. V každém případě je potřeba se nechat vyšetřit na ORL, kde se zkontroluje i sluch audiometricky a zasáhne se terapeuticky. Protože to po 6 týdnech trvání přechází často do chronického stádia a je to hůře ovlivnitelné. Ničeho se obávat není na místě, ale řešit je to potřeba. Pokud jde o tik oku, může to být způsobeno únavou. Většinou je dostačující začít užívat volně dostupný hořčík, ať již ve formě tablet, či rozpustného prášku. Obvykle se to po několika dnech postupně začne upravovat. Doporučuji tedy návštěvu ORL lékaře nejprve, který ev. dle výsledku doporučí vyšetření neurologem, ale to je již na jeho uvážení. Na VAši žádost se k dotazu vyjádří ještě kolega z ORL. Přeji brzký ústup obtíží.
Dobrý den, souhlasím s paní doktorkou Fričovou. I já si myslím, že Vaše obtíže mohou být způsobeny problémy v oblasti krční pateře. Přesto i já bych doporučila nejdříve ORL vyšetření a na základě výsledku vyšetření, by Vám měl být doporučen další postup, to je doplnění neurologického vyšetření, ev. fyzioterapeutické vyš. a RHB C pateře. S pozdravem.

Zobrazit všechny dotazy