Domů / Poradna lékaře / Dotaz 936

Dotaz 936

Dotaz 936

Dotaz 936

Dobrý den, již 7. den trpím lehkým "povolením" či lehkou necitlivostí levé ruky a nohy. Původně jsem potíže přičítala prodělané zlomenině levé ruky z loňského roku, po které neproběhla rehabilitace. S rukou mám od té doby lehčí potíže, občas je "zatuhlá", občas něco svévolně upustím, ale jemná motorika se mi zdá v pořádku. Zpozorněla jsem však, když lehká necitlivost levé nohy přešla v občasné mravenčení. Na doporučení praktika jsem začala brát magne b6 a bkomplex, ale ke zlepšení nedošlo. Možná už se moc pozoruji, ale zdá se mi, že mám občasnou a velmi mírnou potíž i s artikulací a čtením a psaním textu. Nemohu ale říci, že by se intenzita problémů stupňovala nebo se rozšiřovaly. Napadlo mě, že by problém mohl souviset s potížemi s páteří. V zaměstnání jsme měli pár cvičení s fyzioterapeutkou a řekla mi, že to vypadá na špatnou krční, hrudní i bederní páteř. K cílenému rehabilitačnímu cvičení také nedošlo, byla jsem přihlášena na kurzy, které se z důvodu covidu doteď nekonají. Zkoušela jsem tedy sama doma cviky na uvolnění zápěstí a předloktí, ramen a celé páteře, ale uvolnění to nepřineslo. Cítím zatuhlost páteře, ale nemohu říct, že bych cítila vyloženě bolest, pouze občas tlak v hlavě/obličeji. Začínám se trochu obávat RS, ačkoliv brnění a necitlivost končetin je jen jedním z příznaků. Výpadky zraku, abnormální únavu a pod. potíže nemám. Pouze se mi za poslední cca rok a půl zhoršila krátkozrakost. Prosím, domníváte se, že je na místě znovu "otravovat" praktika a žádat, aby mě poslal na vyšetření kvůli možné RS (neurologie,MR)? Děkuji za Váš čas.

Odpověď lékaře

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Myslím, že je Vaše potíže rozhodně třeba došetřit. Praktik Vás může poslat alespoň na rentgen té páteře. A rozhodně byste měla být vyšetřena tím neurologem. Potíže, co tu popisujete, opravdu mohou být od té páteře, ale je potřeba vyloučit i závažnější diagnózy. Předávám Váš dotaz ještě specialistovi, taky Vám odpoví. Držím palce a přeji pěkný den.
Dobrý den. Pokud máte potíže konstantně již týden, pak se jistě dohodněte na dalším vyšetření. Vždycky je lepší ,,řešit drobnosti,, než čekat a řešit až důsledky. Plně souhlasím s praktickým lékařem, že neurologické vyšetření je vhodné, MR mozku dnes patří v podstatě ke standardům a není důvod s ním šetřit hlavně u mladých lidí, kde hledáme drobné odchylky. Přeji Vám, ať vše dobře dopadne.

Zobrazit všechny dotazy