Domů / Poradna lékaře / Dotaz 958

Dotaz 958

Dotaz 958

Dotaz 958

Dobrý den,ráda bych se zeptala, jestli se u mě jedná o RS v bílé mozkové hmotě mám vícečetná demyelizační ložiska zjištěna polyneuropatie, zánět očního nervu a v likvoru v alkalické oblasti asi osm oligoklonálních pásů a v kyselé čtyři a nejsou v séru.Trpím bolestivou spasticidou svalů, jsem ztažená kolem hrudi, svaly mě pálí cítím bolestivé bodání a píchání ve svalech. Děkuji za odpověd

Odpověď lékaře

Dobrý den. Je pravdou, že přítomnost oligoklonálních pásů ve vašem mozkomíšním moku může nasvědčovat nějakou autoimunitní chorobu, mezi nimiž je i roztroušená skleroza. Důležité je ale komplexní posouzení vašeho zdravotniho stavu spolu s fyzikálním vyšetřením a dalšími paraklinickými vyšetřením ( zobrazovací a laboratorní metody). Přeji ať se dopátráte diagnoze a léčbou dosáhnete brzkého zlepšení. Odpověď doplní ještě specialista. Hezký den.
Dobrý den, Vaše výsledky mohou znamenat autoimunitní onemocnění typu roztroušené sklerozy, ale je vhodné vše probrat s Vaším neurologem, který navrhne další postup. Cílená léčba by Vám mohla pomoci od obtíží. Přeji brzké řešení. Hezký den.

Zobrazit všechny dotazy