Domů / Poradna lékaře / Dotaz 960

Dotaz 960

Dotaz 960

Dotaz 960

Dobrý den, letos se poprvé chystám na dovolenou se zjištěním RS a mám dotaz, poletím letadlem na Mallorcu a ráda bych přesně věděla, co vše si mám obstarat (nějaké potvrzení o převážení jehel?) a jak správně zacházet v letadle s přístrojem Rebif 44. Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověď lékaře

Dobrý den, bohužel v tomto případě Vám nedokáži moc odpovědět, pokud byste měla zdravotní problém, pak ano, ale o podmínkách převážení přístrojů nevím. Jen to, že injekční jehly k aplikaci léků jsou povoleny, ale je vhodné mít lékařské potvrzení o jejich účelu převážení. Předám proto Váš dotaz specialistovi k druhé odpovědi, vyčkejte ji v brzkém termínu. Hezký den.
Dobrý den. Nechte si od lékaře RS centra vystavit potvrzení, že máte onemocnění RS, ev. jen obecně nemoc a že potřebujete pravidelnou aplikaci léků a jejich název, dobré je připsat, že léky mají být na palubě, aby nebyly vystaveny mrazu a zamezilo se poškození. Vyjádření je vhodné i v angličtině, nejlépe krátkou větou a k tomu razítko RS centra a kontakt na ně. Většinou má člověk průkaz pacienta s názvem léku, který bere a k tomu doporučení v angličtině, že léky musí být na palubě. Užijte si volna a hodně zdraví

Zobrazit všechny dotazy