Domů / Poradna lékaře / Dotaz 963

Dotaz 963

Dotaz 963

Dotaz 963

Dobrý den ,
Právě prodělavam ataku , brní mě nohy , chodidla skoro necitim , hrozne to bolí a je to ztuhlé , a je to jak kdyby mi někdo lamal kosti ,
Dostala jsem kapačku, a zbytek solumedrolu vypit doma . Už to budou skoro dva tydny . Kdyby můžu ocekavat ze to prejde ? Bojim se ze to neprejde - a musi to prejit mam malou dceru a nemuzu jit s ni ani ven .
Hlavne ta ztuhlost , a bolest

Odpověď lékaře

Dobrý den, není mi jasné, s jakou chorobou se léčíte, ale předpokládám, že neurologem jste již vyšetřena byla. Možná trpíte bolestmi zad v souvislosti s poškozením meziobratlových plotének. Pokud jste již dostala jednu analgetickou infuzi, někdy dojde k rychlé úlevě ihned, pokud jsou potíže spíše chronického charakteru a podávají se infuze v sérii, účinek se dostaví třeba až po týdnu. Doporučuji navštívit praktického lékaře, který zhodnotí, jaká je možná příčina vašich obtíží. Pokud jste nebyla vyšetřena neurologem, bylo by to vhodné. Pokud by se objevila porucha hybnosti dolních končetin nebo potíže s močením, vyhledejte lékaře ihned. Odpoví ještě specialista.
Dobrý den, Nicolo. Máte asi RS, viďte. Efekt Solumedrolu nastoupí do 2-4 týdnů, po p.o., tzn vypití o něco později, ale nastoupí, nebojte, bude lépe. Myslím na vás, držte se.

Zobrazit všechny dotazy