Domů / Poradna lékaře / Dotaz 964

Dotaz 964

Dotaz 964

Dotaz 964

Dobrý den je mi 25 let,

chci se zeptat dneska ráno po vstanutí jsem mám jakoby ztuhnutou pravou ruku jakoby delší mravenčení které neustupuje. V práci poslední dobou byvam dost unavený, ale to je nejšpíš tím že spím málo hodin 3-5h posledni 2 tydny. Myslíte ze se muze jednat o RS? dekuji

Odpověď lékaře

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Pokud se Vám to stalo poprvé, tak z toho zatím nelze nic usuzovat. Mohl jste si ruku přeležet a můžete z toho mít teď podrážděný nerv. Zkuste si v lékárně koupit hořčík a vitamíny skupiny B, můžete obojí teď nějakou dobu (cca 2 -3 týdny) užívat. Na tu únavu vidím jako zásadní, abyste se pořádně dospal. Zkuste teď spát 8hodin denně a uvidíte, jak se budete cítit, jestli se potíže zlepší. Pokud by se mravenčení a ztuhnutí ruky vracelo, nelepšilo, přidaly se nějaké další potíže, tak by bylo vhodné navštívit Vašeho praktického lékaře, který Vás následně může poslat na neurologii. Na dotaz Vám bude odpovídat ještě specialista z oboru neurologie. Přeji pěkný den.
Dobrý den. Pokud pociťujete tuhnutí ruky jednoznačně od probuzení, pak bych spíše usuzovala také na přeležení ruky a útlak nervu. Některé útlaky mohou mít příznaky i týdny, ale samozřejmě záleží, jak se stav bude vyvíjet. Jistě bych neusuzovala jako první na RS. V případě, že se stav nezlepší, kontaktujte svého praktika a ev. pak neurologa. Hezký den.

Zobrazit všechny dotazy