Domů / Poradna lékaře / Dotaz 965

Dotaz 965

Dotaz 965

Dotaz 965

Dobrý den, chtěla bych poradit manželovi 43.let onemocněl PLS. Bere lék RILUZOL a na uvolněni BACLOFEN ale ten mu moc nepomáhá .Jeho lékař nám řekl že jiný lék na uvolnění nemuže napsat.Tak bych se chtěla zeptat zda jsou i jiné léky či injekce na uvolnění svalu nohou .Děkuji.

Odpověď lékaře

Dobrý den. Váš dotaz předávám lékaři v oboru neurologie, který vám na dotaz odpoví v nejbližším možném termínu, vyčkejte na další e-mail. Existuje více léků na uvolnění a mají různé složení a užívají se u různých diagnoz. Zde bych respektovala léčbu vašeho lékaře a nezasahovala bych do ni. PLS je diagnoza, která se projevuje těžkostmi, je to součást daného onemocnění a zde si myslím, že velmi mnoho záleží na tom, abyste si se svým lékařem promluvila o všem, co může nastat, jak danou situaci řešit, čemu se vyvarovat a abyste byli seznámeni s tím, do jaké míry vám může moderní medicína pomoci a co budete muset zvládnout sami. Hezký den.
Dobrý den. Z Vaší otázky neplyne, zda léky předpisuje neurolog specialista, obecný neurolog nebo praktický lékař. Na uvolnění svalů lze užít více léků, Baclofen je asi nejběžnější. Důležité je postupně vystoupat na maximální tolerovanou dávku. Často se používá ev. i Sirdalud nebo Rivotril. Od příznaků spasticity (ztuhlosti a křečí) pomáhá významně i fyzioterapie. Nevím, zda je toto pro Vás reálné, ev. zda by se dalo použít v domácí rehabilitaci. Baclofen lze aplikovat i speciální pumpu, ale její vhodnost posuzují speciální týmy v nemocnicích. Pokud nemáte vyloženě neurologa, jenž se na nemoc specializuje, pak by bylo vhodné zkusit jednorázovou konzultaci v nejbližším centru. Přeji Vám hodně sil a hezký den.

Zobrazit všechny dotazy