Domů / Poradna lékaře / Dotaz 967

Dotaz 967

Dotaz 967

Dotaz 967

Dobrý den,
Před 4 měsíci mi začalo pálení kůže za krkem a v tylu, každý den se postupně objevovalo i jinde na těle, ale oblast vlasové pokožky a obliceje a dekoltu byla bolestivé paliva nejvíce. Lékařka mi doporučila užívat AD (uzkostna porucha v minulosti). Stále jsem řešila alternativní cestou a psychoterapii, ale bez efektu. Před pár dny mě tak rozpálila celá horní koncetina + pokozka hlavy, že jsem nemohla celou noc spát. Ráno jsem užil a lexaurin a přišla asi 50% úleva. Usoudila jsem, že AD se nevyhnu a jesre ten den jsem nasadila doporucovanou Eliceu.
Je možné, že se jedná o RS? Nebo jsou to projevy úzkosti, které jsem nepoznala (byla jsem na koznim, alergologii).
Děkuji za odpověď a doporučení.

Odpověď lékaře

Dobrý den. Pokud se prchavě objevuje pálivá bolest na různých částech těla, a potíže zčásti ustoupí po podání Lexaurinu, opravdu to nasvědčuje psychogenní příčině obtíží. Doporučuji tedy vyčkat několik týdnů, než plně naběhne účinek Elicey. Pokud se úleva dostaví, je na zvážení jestli do budoucna nenechat lék trvale. Roztroušená skleroza je onemocnění které má mnohdy různorodé projevy, avšak vámi popisované by byly pro ni velmi neobvyklé a nic ji dle mě nenasvědčuje. Přeji brzký ústup obtíží, odpoví ještě specialista.
Dobrý den, souhlasím s doporučením kolegy. Obtíže, které popisujete nejsou typická pro roztroušenou sklerózu. Naučte se relaxovat, mít dostatek pohybu. Pokud obtíže po 3 týdnech užívání antidepresiv neustoupí, domluvte se s praktickým lékařem na dalším postupu. Přeji brzkou úlevu od obtíží.

Zobrazit všechny dotazy