Domů / Poradna lékaře / Dotaz 971

Dotaz 971

Dotaz 971

Dotaz 971

Dobrý den,
Před 4 měsíci mě začali potíže. Zvýšená citlivost kůže a pálení. Nejvíce v oblasti vlasové části, za krkem, v dekoltu, občas část paže a zad. Tohle pálení je každodenní a různé intenzivne bolestivé a obtezujici. Jiné obtíže typické pro RS nemám.
V současné době se pálení rozšířilo na celou horní polovinu těla, občas i uvnitř v okolí žaludku a v hrudníku něco pálí. Nekdy tak silne, ze odvadim pozornost dechovym cvicenim.V minulosti jsem užívala antidepresiva pro uzkostnou poruchu a paniky. V současné době vnímám úzkosti a strach a někdy je bolest tak silná, že nemůžu spát, když některé části těla pocitově hoří. Na radu psychiatra jsem před pár dny nasadila opět antidepresiva. Zmínil se, že s RS se to nevylučuje, ale to už není jeho obor samozřejmě. Tak mám obavy. AD zatím nezabrala, až za pár týdnů. Děkuji!

Odpověď lékaře

Dobrý den, obávám se, že Vám nikdo takto přes internet neřekneme diagnózu bez vyšetření. Vaše obtíže samozřejmě mohou být psychického původu, zejména pak pokud jste uzkostné panické stavy měla i v minulosti. Nicméně píšete, že Vám obtíže trvají již 4 měsíce, podstoupila jste za tu dobu nějaké vyšetření? U praktického lékaře komplexní vyšetření, nebo pak vyšetření u neurologa? Pokud ne, pak Vám to bez ohledu na nasazená antidepresiva doporučuji. Účinek psychiatrických léků bude chvíli trvat, proto v mezičase kontaktujte svého praktika. Na Vaši žádost bude moji odpověď doplňovat ještě kolega neurolog. Pěkný den
Dobrý den. Pokud Vaše obtíže trvají 4 měsíce, pak bych neurologické vyšetření doporučila. Dle toho by neurolog doporučil MR mozku a míchy. Potíže to nejsou nijak typické pro RS, ale asi se nedá svést pouze na psychiku. Ev. je možný vedlejší účinek nějakých léků? Hezký den.

Zobrazit všechny dotazy