Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 600 záznamů z celkového počtu 600, zobrazeny 1. - 30.
[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotazy a odpovědi

02.10.2020

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu - v květnu tohoto roku jsem měla čtyři dny po sobě vždy večer oční migrénu, ke které se přidalo několikrát i mravenčení prstů levé roky. Poslední den těchto obtíží jsem v noci skončila na urgentním příjmu, kdy se k silnému mravenčení končetin přidalo i mravenčení jazyka, neobratnost prstů levé ruky a třes (asi v důsledku stresu ze situace). Mravenčení prstů přetrvávalo ještě týden, stěhovalo se od palce k malíčku, každý den jiný prst. Lékařem z UP jsem byla odelána na MR a CT mozku a krční páteře, jehož výsledek byl ,,odpovídající věku". Lékař navrhoval pro vyloučení RS ještě LP, ale po dodání výsledků mě ještě odeslal na vyšetření k očnímu lékaři. Na vyšetření u očního lékaře jsem absolvovala vyšetření OCT, kdy (jsem po LASIKU v r.2012) u pravého oka, na které se mi nyní zrak zhoršil, je ,,pokles vrstvy RNFL pod normu při dobré spolehlivosti. Myopická papila sledovat". Kromě toho se mi po vysazení HAK v květnu stále ještě nedostavila MS. Je nutné podotknout, že v uplynulých měsících jsem byla vystavena velkému stresu (prodej bytu, koupě bytu, stěhování, náhradní ubytování, změna pracovní pozice, problémy v rodině). Současně jsem každý den už od rána unavená, nespavost, která mě trápila cca 2 měsíce již naštěstí ustoupila (v noci jsem měla bušení srdce a mozek nemohl vypnout). Od vysazení HAK se mi oční migréna již bez mravenčení končetin vrátila pouze dvakrát (pokaždé při prudké změně počasí a zastavil ji paracetamol). Vnímám čas od času neobratnost prstů levé ruky, které samo opět odezní. Největší strach mám nyní z možné diagnózy RS. Je možné něco udělat pro její vyloučení? Je mi 30 let, jsem zdravá nekuřačka, denně sportuji a nejím tučná jídla. Mým jediným zdravotním problémem doposud byla vrozená Gilbertova nemoc. Děkuji předem za odpověď.

01.10.2020

Dobrý den.Prosím Vás o odpověď na můj dotaz.Od ledna 2014,začaly problémy s levým okem.(bolest,blikání,viděla jsem jen půl obrazu,světloplachost). Od března 2018 začaly závratě a mírná únava.Červenec 2018 zhoršení závratí.Říjen 2019 se můj stav rapidně zhoršil.Únava veliká,závratě,nestabilita,brnění levého lýtka,někdy při sedu a předklonu hlavy cítím brnění do celé levé nohy,hučení v uších, křeče končetin,bolest bederní páteře.Nebyla jsem schopna sama jít ven,bez opory.Byla jsem téměř ležák.Vyšetřena na revmatologii, ORL, oční, kardiologii,alergologii, endokrinologii, krevní odběry.Vše v pořádku,až na zjištění Chlamydie pneumoniae IgA Elisa 1.5 norma do 0.9 , Chlamydie pneumoniae IgG ELISA 2.8 norma do 0.9, Chlamydie pneumoniae IgM ELISA 0.2 norma do 0.9. Bez léčby.Tento stav trval asi tři měsíce, pak se mi udělalo trochu lépe, že jsem byla schopna jít sama ven a ujít bez opory. Od konce srpna 2020 se můj stav opět zhoršil. Únava, brnění končetin, závratě,problémy se stolicí-zácpa a veliká nestabilita. Opět jsem závislá na doprovodu druhé osoby a moc daleko nedojdu. Vyšetření na neurologii MR mozku duben 2019- na T2 a FLAIR obrazech je bilat. na rozhraní frontálních a parietálních laloků jedna tečkovitá léze zvýšené intezity signálu,jinak přiměřený signál mozkové tkáně. MR mozku září 2020 - Supratentoriálně stacionární tečkovité ložisko bilat. subkortikálně F do 1x2mm,dnes též kaudálněji zřetelnější ložisko vpravo F subkortikálně velik.3x3mm - ložiska FLAIR hypersignální,bez restrikce difuze či depozit hemosiderinu.Jinak je signál mozkové tkáně přiměřený.Závěr: Při porovnání s MR 2019 stacionární obraz tečkovitého ložiska gliozy bilat.subkortikálně frontálně,dnes též zřetelnější další drobné ložisko gliozy subkortikálně vpravo frontálně.Může to být RS? Není potřeba k upřesnění ještě MR krční míchy a můžu absolvovat lumbální punkci,když mám větší nález na bederní páteři?Děkuji moc za odpověď.Jsem nešťastná,z aktivního člověka,sportujícího,člověk závislý na druhých.Jana, 65 let

27.9.2020

Dobrý den, paní doktorko, Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že bych mohla mít RS, ale poslední dobou mě trápí spousta zvláštních věcí, které jsem dřív neměla ... najednou mi přišla na mysl tato nemoc a když jsem si o ní přečetla, trošku mě znervoznilo, že mě vlastně trápí daleko více věcí... Připadám si jako hypochondr a i tak se na ně trochu tvářila má obvodní lékařka.. prý je to nejspíše z únavy, stresu atd (mám dvě malé 2 lete děti) a pomohlo by mi něco na nervy. Přejdu k věci - posledni dobou cca rok, dva mám napr časté bolesti hlavy, cca 1x za měsíc bolesti zad (vystrelovani bolesti většinou v oblasti beder, nemožnost se zvednout do stoje) a z ničeho nic se mi dělá špatně od žaludku, závratě - tedy konkrétně když se koukám např na ruku dítěte, ktere přede mnou mává nějakým předmětem, zamota se mi hlava a udělá špatně od žaludku, dále také se mi již několikrát stalo, že jsem se "kopla" do holeně (např o nohu stolu) a z bolesti se mi udělalo špatně, zatmelo před očima a omdlela jsem.. Také mám teď strašně velké výkyvy nálad, mám výbuchy vzteku na přítele a říkám opravdu hnusné věci a když hádku skončíme, tak jsem najednou zase v pořádku, jako by se nic nestalo - což mě trápí opravdu hodně, nikdy jsem nebyla takový člověk plný nenávisti a jedovatých poznámek. k tomu mě trápí dlouhodobě deprese (cca 5 let?), zácpa (pokud tedy není normální chodit 1x za týden ci 4 dny). Také mám dlouhodobě potíže s usínáním (nekdy hodina ci dvě) a únavou - to bylo spíše před porodem (teď je většinou únava tak veliká, že s usínáním není tak často problém) .. Dříve (před dětmi) jsem občas měla strasny pocit brneni rtu a prstu u rukou, ale to se stávalo většinou druhý den ráno po večírku, takže jsem ti přisuzovala alkoholu a nedostatku mineralu, magnezium vždy pomohlo. Poradte prosím, jedná se spíše o psychiku a na to nabalené všechny možné problémy nebo by mohlo jít pripadne o RS ? Dodám , že zrak mám v pořádku, ani nemám poruchy rovnováhy. Předem děkuji za odpověď.

06.10.2020

Dobrý den, paní Hano, děkujeme za dotaz. Rozumím, že máte obavy. Myslím, že spousta, z toho, co jste popsala jde na vrub psychiky, něco bude potíž se zády nebo nervy. Nemyslím, že jde o RS, má jiné projevy, nicméně vyšetření na neurologii byste si zasloužila. Potíže s bolestmi zad a bolestmi hlavy, stejně jako s okem, mohou souviset s tím, že máte dvě děti, dost je nosíte, staráte se, jste ve vynucených polohách. To je normální a často to spraví intenzivnější rehabilitace a změna nevhodných návyků. Žádanku Vám dá Váš neurolog. Deprese, poruchy usínání a výbuchy vzteku mohou být v souvislost s porodem, nároky mateřství, také vše může být umocněno pandemií, protože tato situace na nás všechny klade veliké psychické nároky. Doporučuji péči psychologa a psychiatra. Zácpa bývá často dlouhodobý problém, hodně u žen, které si nemohly kvůli zaměstnání nebo rodině odběhnout na toaletu tak často a tehdy, kdy chtěly. Po porodu se to často zhorší. Pokud Vás to neomezuje, že chodíte jednou za čtyři dny, pak se nemusíte strachovat. Doporučuji pravidelně a dost pít, jíst ovoce, zeleninu, kvašené produkty, kompoty. Nadále zkoušejte Magne B6, pomůže na brnění. Píšete něco o alkoholu, tak ten Vám rozhodně doporučuji zcela vynechat, protože jednak prohlubuje ty špatné nálady, pak odvodňuje a zhorší zácpu, dále může vést ke zhoršení všech potíží I fyzického rázu. Kromě všeho výše uvedeného doporučuji kontrolu u praktického lékaře s odběrem na štítnou žlázu, krevní cuk, jaterní testy. Držím Vám palce. S pozdravem MUDr. Soňa Boušková

.
27.8.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor. 20.2.2020 Asi před měsícem jsem dostala chřipku teploty 38 zalehlé ucho a po dvou dnech šílené motání hlavy, padla jsem i v kuchyni protože se semnou točila celá místnost, tak jsem lehla na zem a dala nohy nahoru a to bylo ještě horší okamžitě jsem začala zvracet byl to hrozný stav, okamžitě jsem jela k praktické doktorce ta po vyšetření mě ihned odeslala na neurologii, po vyšetření paní doktorkou mi bylo řečeno že mi neposlochá levá polovina těla a následně jsem byla poslána na magnetickou rezonanci pro vyloučení roztroušené sklérozy, výsledky MR dopadly takto Na T2 a FLAIR, mapovitý okrsek v bílé hmotě levého perietálního laloku při trigonu postranní komory, rozsahu 17x11x8mm nemají expanzní charakter a pak ještě nějaký nález na kční páteři. Ihned co mi paní doktorka sdělila výsledky mi řekla že mám na 95% roztoušenou sklerózu byla jsem v šoku, ještě ten den mi byly nasazeny kapačky solu-medrolu 3g celkem a druhý den jsem byla na lumbální punkci. Celekm 8 dní jsem žila v tom že mám nevyléčitelnou nemoc a po výsledcích lumbální punkce bylo vše negativní. Paní doktorka mi diagnostikovala vestibulární neuritidu a řekla že se léčí stejně jako roztroušená skleróza, solu-medrolem. Motání hlavy po kapačkách přešlo a já se s paní doktorkou rozloučila. Celekm po dvouch týdnech jsem začala špatně vidět na pravé oko a šíleně mi bolelo za okem, hrozný tlak jako by mi mělo vypadnout z ďůlku. Ihned jsem šla na oční a po všech vyšetření mi pan doktor diagnostikoval incipietní retrobulbární neuritis vzhledem k tomu že jsem byla dva týdny po kapačkách pan doktor mě poslal domů stím, že mam za dva týdny přijít na vyšetření zorného pole a po vyšetření mi budou případně znovu nasazeny kapačky. Oko se samo upravilo a na další kontrole bylo vše v normě. Teď je to půl roku co se stále necítím dobře, stále se cítím jako tak nějak malátně když jdu jako bych to nebyla já. Byla jsem po půl roce na kontrole na magnetické rezonanci kde nález byl uplně stejný jako před půl rokem stále bíla hmota na mozku a opět mi začalo bolet za pravým okem. Už jsem bezradná nikdo semnou nechce nic dělat na neurologii mě pošlou na oční a z očního zpět na nervové. Mám doma malé dítě a tento stav kdy každý den žiju ve strachu co zase přijde je vážně neúnosné, když to nikdo neřeší. Děkuji za váš názor klidně zašlu i výsledky z nemocnice.

29.9.2020

Vážená paní Aleno, pokusím se Vás uklidnit, protože dle mého nyní nesvědčí nic pro to, že byste měla mít roztroušenou sklerosu. Váš popis prvních obtíží, tedy náhle během virózy vzniklých prudkých závratí spojených se zvracením je skutečně typický pro vestibulární neuronitis, tedy nehnisavý zánět rovnovážného nervu, který se - podobně jako ataka RS - léčí krom jiného také kortikoidy. Ten je onemocněním sice velmi nepříjemným, ale obvykle zcela nezávažným a nezanechávajícím následky. Pokud jste navíc na (opakované) MR mozku měla "jen" nespecifické ložisko v levé hemisféře (které by nevysvětlilo svou lokalizací ani závratě, ani Vámi uváděné "neposlouchání levé poloviny těla") a mozkomíšní mok byl v normě, pak opravdu kritéria pro RS nesplňujete. Nejsem schopen Vám vysvětlit, proč se dva týdny po proběhlé vestibulární neuronitidě objevila dočasná porucha zraku a bolesti oka, které skutečně bývají někdy projevem retrobulbární neuritidy (RBN), tedy onemocnění často s RS spojeného; na druhou stranu nejde o projev specifický a absence postižení zrakového nervu na MR a výše zmíněný normální nález v mozkomíšním moku tuto úvahu opět výrazně zpochybňují. (jen mě napadá, nenastudovala jste mezi závratěmi a objevením se problémů s okem podrobně příznaky atak RS z literatury či internetu, kde bývá RBN obvykle velmi dobře popsána?) Pokud bych byl Vaším neurologem, tak bych a) Vám doplnil VEP, tedy velmi jednoduché nebolestivé vyšetření zrakové dráhy, které zůstává téměř vždy po proběhlé RBN trvale abnormní; pokud by bylo v normě, byla by úvaha o ní již čistě hypotetická; b) Vás ujistil, že RS nemáte a i kdyby se u Vás v budoucnu rozvinula, jako se to může stát komukoli, jde o onemocnění v současné době, zachytí-li se včas, velmi dobře léčitelné; c) sledoval MR nález ložiska v bílé hmotě mozku v čase a d) vysvětlil bych Vám, že samotné obavy, které ventilujete, mohou přispívat k tomu, že se cítíte špatně, opět Vás bolí oko apod... Držím palce, S pozdravem MUDr. Tomáš Bauer

.
26.8.2020

Dobrý den, je mi 37 let a před 3-mi lety jsem měla nějaké celkové zhroucení organismu, měla jsem skoro všechny projevy jako při roztroušené skleróze s tím, že již od 17-ti let trpím často na migrény. Projevy které byly před atakou a v průběhu byly tyto: nejdříve slabosti, točení hlavy, časté migrény, únava, poté se mi začalo stávat, že jsem měla z ničehonic třes celého těla, který mě strašně vyčerpal, začalo se mi stávat, jakoby mi z ničehonic přestal fungovat mozek a já se v průběhu mluvy najednou zastavila a nemohla mluvit. Pak jsem přestala cítit polovinu obličeje a cítila brnění. To mě strašně vyděsilo a začal proces vyšetřování. Magnetická resonance, kde našli mnohočetná drobná ložiska a nejdříve RS potvrdili. Následovali další vyšetření očního nervu, který byl ale v pořádku. Následně mi odebrali mozkomišní mok, který byl ale také v pořádku. Můj neurolog tedy usoudil, že se nejedná nejspíše o RS a předepsali mi antidepresiva, které mě teda postupně postavili psychicky na nohy a přestali i všechny ty projevy, až na častou únavu, mígrény, občasné rozmazané vidění. Toto vše mi zůstalo. Migrény mě trápí dost často a beru neustále sumatriptany. Bylo mi řečeno, že ložiska na mozku mi nejspíše způsobily mikromrtvice, které proběhly během silnějších migrén a které mohou být důsledkem foramen ovale - dírce v srdci, kterou mi tedy zašili operativně, nicméně migrény zůstaly. Chci se zeptat, zda byl postup a diagnostika správná, a jestli i tak nemám roztroušenou sklerózu, nebo jestli existuje ještě další vyšetření, které by to porvrdilo. Chci jen podotknout, že má maminka má roztroušenou sklerózu diagnostikovanou ve 30-ti letech. Děkuji předem za odpověď.

24.8.2020

Dobrý den,měl bych dotaz.Bude mě 42let v listopadu.Je to cca 4 roky,kdy se mě při práci stalo,že jsem na chvíli přestal vidět,od té doby se to nestalo,jen občas mám před očima jakoby vidím bubliny nebo jak to nazvat a cítím u toho jakoby malátnost a po nějaké době se to spraví a není to nějak hodně často.A je to tři roky zpět,co mě začaly brnět končetiny.to se stupnuje až do pálení a bolesti.Brnění je již nonstop ve dne v noci,někdy je to až pálení a bolest,mám pocit mrtvých prstu na obouch rukách vyjma palců a víc je to na levé straně těla.Mrtvé prsty mám i u levé nohy,malíček,a dva prsty vedle něho.Někdy je to lepší,někdy horší,ale i ta lepší doba je pořád.Občas se mě stane,že se mě levá ruka v zápěstí v křeči stácí z leva do prava.Na pravé straně mě přijde,že je "základna" u páteře pod pravou lopatkou,někdy to vystřeluje jako bych dostal elektrickou pecku,pak je to zase trochu lepší,ale už mě to brnění rukou omezuje v normálních úkonech,na pocit v prstech u nohou jsem si už zvykl,ruce jsou horší.Někdy to povolí,nebo brní méně,někdy až do toho pálení a bolesti.Bolí mě i velké klouby,lokty a kolena,hlavně ta levá strana.A nyní k tomu všemu mám pocit jakoby ztuhlé levé nohy,ohnout ji k hýždím nemohu a přijde mě jakoby ztuhlá,nebo jak to popsat a při ohybu nohy bolest v koleni.A i když piju docela dost i 2-3 litry denně jak kdy,nemám potřebu močení,nejdu klidně celý den a pak najednou to přijde,pocit přeplněného močáku,ale vyprazdnování jde docela pomalu a trvá to.Chtěl bych se zeptat kam se obrátit a co by to mohlo být.Děkuji S pozdravem Martin Bouma

19.8.2020

Dobry den chodim k neurologovi,ktery je jiz v duchodu a ordinaci ma u sebe doma na malem meste.Chtela bych znat nazor jineho neurologa jestli je postup toho meho spravny.Jiz rok se mi neustale vraci ruzne potize.Zacalo to palenim kuze na nohou,coz jsem mela nekolik dnu po sobe,ale ne cely den.Koukla jsem na net a vyskocila Rs.Od te doby jsem toho o priznacich a pribězích precetla kvanta.Jsem bohuzel hypochondr.A postupne za ten rok se mi objevili snad vsechny priznaky.Vraci se mi paleni kuze na nohou a ruce(nekdy lytko,pak obe stehna,cast ruky,nohy..)dvakrat jsem citila asi i zada.Citim to treba hodinu dve pak to prejde nebo pul dne a tak dokola.To same s pocitem chladu na nartu.Pak pocit odkrvenych koncetin.Vetsinou pred usnutim obe nohy,ale nekdy i pres den.Nejvic ale citim pocit odkrveni v prave ruce,to mi i nekolikrat vzbudilo.Trva to vzdycky tak hodinu,dve jednou jsem tu ruku takle odkrvenou citila cely den.Musim s ni pak porad hybat,protoze se mi zda jako bych ztracela citlivost,ale hybnost je normalni.Taky mi asi dvakrat vzbudil parvterinovy tres ruky od zapesti dolu.Obcas mam svedeni pokozky na nohou a musim se drbat tak silne,ze se mi udela modrina.Jednou jsem v noci vstavala k diteti a citila jsem hroznou slabost ve stehne trvalo asi munutu nez jsem se na tu nohu mohla normalne postavit.Taky se mi asi pres mesic hodne casto pomotavala hlava,potiz z rovnovahou nebyla.Ale kokikrat jsem citila i lehkou nevolnost.Uz asi pul roku mi cuka ve svalech vsude po tele vcetne obliceje.To se teda hodne zlepsilo ted uz to citim parkrat za den(10× nekdy 20× denne) Ted nove par dni mam citlivou pokozku na celych nohach jakoby se mi stahuje kuze(pocit suche kuze) je mi neprijemne kdyz mam nohy prikryte perinou,lepsi je to kdyz se odkreju.Obcas mam takove lochtani na prstech u nohou a okolo kotniku.A taky pichani jehlicek v patách.Nekdy zas lehkou krecovitou bolest rukou,nohou od lopatky,kycle az dolu.Uz rok se mi vraci lehka tupa bolest leveho oka ted citim nekolikrat do tydne citlivost,tlak,bolest pocit mokra v oku nekdy z lehouckym zacervenanim.Celkem pomahaji umele slzy.Asi dva mesice mi neustale piska v levem uchu,ale jen kdyz je ticho takze rano,v noci a pred usnutim.No je toho spousta,ale nic neni v takove mire,ze bych nemohla normalne fungovat.Co me nejvic obtezuje je ten muj strach z Rs.Vysetreni pred pul rokem:neurolog klinicke vysetreni,ocni,ct hlavy-kuli oku,usni,krevni obraz mineraly biochemie.Vse v poradku.A ted opet neurolog a ocni-perimetr,rozkapani.Zakladni krev a zas vse ok.U neurologa jsem se o strachu z Rs zminila jen okrajove ten se usmal a ze nemam googlit.Pry je na me videt lehka labilita a ze jsem hodne nervozni clovek a byl mi doporucen psycholog.Ja si rikam jestli jsem nejdriv nemela byt poslana na MR hlavy,patere a pak az za psychologem.Je tento postup u me spravny a vazne nepotrebuji MR?Beru magnesium obcas vitaminy,zelezo,guajacuran.Jsem na materske,38let.Dekuji za nazor.

Poradna Lékaře
Lenka
9 / 10 / 2020

Zdravím paní doktorko poslední dobou vnímám ze mi často padají věci z ruk a mam je slabe a cítím ze i nohy mi slabnou mam tři deti takze mam strach...

Lékař
12 / 10 / 2020

Dobrý den, Lenko, slabost v rukou a nohou je nespecifický příznak, každý z nás občas takový stav zažije při dlouhodobém stresu, únavě, vyčerpání....

Celá odpověď
Pavla
7 / 10 / 2020

Dobrý den, několik týdnů na sobě pociťuji zvláštní příznaky. Brní mi pravá ruka - celá paže od ramene až k prstům. Nejhůř je na tom palec a pak hran...

Lékař
12 / 10 / 2020

Dobrý den. Na základě popisu Vašich příznaků se mi tyto potíže nejeví jako Lhermittův příznak. I tak Vás ale čeká řada vyšetření, která by měla Vámi...

Celá odpověď
Hana
7 / 10 / 2020

Dobrý den paní doktorko.chtela bych se zeptat už přes půl roku mám neustále nějaké obtíže. Začalo to zhoršením zraku po té my zjistili zvýšený hormon...

Lékař
12 / 10 / 2020

Vážená paní Hano, zvýšené, asi tříprocentní, riziko pro vznik roztroušené sklerózy je statisticky prokázáno u příbuzných prvního stupně, tedy...

Celá odpověď
Naposledy navštívené dotazy
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 12. 2020
Vážení uživatelé, v současnosti na webu neprobíhá žádná soutěž. Děkujeme za pochopení. www.ereska-aktivne.cz