Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 830 záznamů z celkového počtu 830, zobrazeny 1. - 30.
[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotazy a odpovědi

13.7.2021

Dobrý den, rád bych se zeptal zda je počátek RS podobný jako u ALS? Raději bych tedy RS než ALS. Podstoupil jsem základní neurologické vyšetření ale moc moudrý z toho nejsem a paní doktorka toho moc nevysvětlila. Jen mě posílá na MR , popadají mě záchvaty paniky, že mám ALS. Dle nálezu z neurologie: svalová insuf proporcionální chabé břišní zádové hýžďové svaly, MNNpořim Cp zcela volná, HkaDK potivá akra, reflexy ale přiměřené intensity symetrické, PJI O/O? Ming udrž bez poklsu, taxe trefí se na HK i DKK diadocho sach bez tituvbaví romberg bpn chodí čile bez kulhání pares ... neurostatus bez známek centrální lateralisace - zcela v mezích... A jak to začalo... 4 měsíce pozoruji tik v oku a občasnou únavu oka, trochu rozmazané ale po promnutí nebo opláchnutí se to srovná vidím dobře, občas zakopnu, a mám pocit jako by levá noha nebyla úplně moje, zatím jsem neupadl ale na chůzi se musím více soustředit, včera jsem se pokoušel uchopit sklenicí nicméně ruka neposlechla a jen sklenici schodila, také pozoruji svalové záškuby(drobné jakoby pod kůží) převážně v dolních končetinách občas na rukou, při zvedání ze židle mívám občas závrať a malátnost, několikrát za den mě projede mravenčení celým tělem. Po psychické stránce jsem takřka nepřetržitě rok v úzkosti. Svědčí to spíše o RS nebo ALS? či něco úplně jiného... Předem děkuji za odpověď

13.7.2021

Dobrý den, popisujete motání hlavy, nechutenství, bušení srdce, záškuby svalů. Dáváte časově do souvislosti s očkováním, ale zmiňujete i stres v práci a úmrtí blízkých. Nebolí Vás něco? Opravdu nejsou jiné (lokalizovatelné) příznaky? Byla jste vyšetřena (asi i pečlivě), ale konkrétní výsledky nemám k dispozici (soudím podle MR mozku, což už je specializované vyšetření, že se Vaším problémem někdo zabýval důkladněji). Zajímalo by mne, zda byly provedeny krevní odběry, jaké jsou výsledky. Předpokládám, že proběhly - byla testována funkce štítné žlázy, funkce ledvin, jater, hladiny vápníku, hořčíku, draslíku, sodíku, glykemie, krevní obraz - s normálním nálezem? Dále bych rozšířila vyšetření srdce o ECHO a EKG 24 hod Holter k vyloučení arytmie či jiné srdeční příčiny. Ohledně nechutenství - nejsou změny váhy? Měla jste alespoň sono břicha? Jaké je vyprazdňování? Pijete dost tekutin? Jíte dostatečně? V první řadě je nutné vyloučit organické onemocnění - může jich být celá řada, Vámi popsané obtíže jsou velmi různorodé, možnou příčinou je i kombinace diagnóz... U pacientů s tzv. polymorfními stesky bývá někdy příčinou životní situace - covid doba, závažné osobní důvody - stres v práci, úmrtí blízkých - může se tedy jednat o psychosomatické obtíže. Zda souvisí obtíže s očkováním si netroufám tvrdit, ale osobně bych o souvislosti pochybovala. Proto bych Vám poradila, abyste se zeptala svého praktika na jeho názor na Vaše obtíže, abyste se ptala po zmíněných vyšetřeních a aby se vyloučilo organické onemocnění. Pokud se skutečně nic neprokáže, tak se zamyslete nad možnostmi, jak snížit stres a zlepšit svůj životní styl - stravování, odpočinek, pobyt venku atd., s pozdravem

.
09.7.2021

Dobrý den. Demyelinizace znamená ztrátu myelinu - to je obal nervových vláken. Jsou choroby, které se tímto nálezem vyznačují - například roztroušená skleroza. Neuroinfekt je obecný pojem pro infekci centrálního nervového systému - jsou to choroby jako klíšťová encefalitidy, meningitidy (záněty mozkových blan) apod. Pokud máte nález na magnetické rezonanci, může se jednat o chorobu, ale nemusí. Nález je vždy nutné porovnávat s celkovým stavem pacienta a jeho obtížemi. Přeji, ať se o žádnou chorobu nejedná. Odpoví ještě specialista, hezký den. Dobrý den. Demyelinizace znamená ztráta myelinu, což je obal nervových vláken a tvoří většinu tzv. bílé hmoty mozkové. Na MR mozku se nedá s jistotou říct, zda je ložisko v mozku následkem zánětu např. po lymské borrelioze nebo jestli je dáno třeba nedokrvením (bývá ve vyšším věku), ev. můžou ložiska vzniknout i po jiných infekcích a stavech. Další popis upřesňuje, kde jsou ložiska uloženy, toto nemá pro Vás velký význam, ale dle uložení se dá usuzovat, že by se jednalo nejspíše o ložiska demyelinizační, nejčastěji se bere v úvahu RS. Pokud bylo MR provedeno na podkladě obtíží, pak je nález návodný pro indikujícího neurologa a měl by se zaměřit stran RS. Pokud se jedná o náhodný nález a např. MR byla dělaná pro jiné obtíže, pak je spíše ke kontrole a může se jednat o obecný popis odchylky. Moc Vám držím palce ať jste v pořádku.

.
09.7.2021

Dobrý den, díky za Vaši důvěru. Chápu, že se bojíte, ale zkuste se uklidnit. Za zásadní bych v tomto případě viděla zkusit si doplnit vitamíny a hlavně užívat v dostatečné dávce magnesium. Právě nedostatek magnesia, hořčíku, může pocity brnění způsobovat. Obzvláště v kombinaci s únavou - nevím, kolik toho teď v noci naspíte. Těhotenství je pro organismus velmi náročný stav, opravdu to tělo ženy zcela vyčerpá. Jste sice už po šestinedělí, ale je nutné si uvědomit, že těhotenství trvalo 10 lunárních měsíců. Tělu tedy následně trvá, než se vrátí zpátky zcela do své normy. Pokud máte tyto potíže, tak teď vážně do posilovny nechoďte, věnujte se jen přirozenému pohybu kolem dítěte a rychlé chůzi, případně doma provádějte protahovací cviky. Kupte si v lékárně to magnesium a vitaminy, pokud kojíte, tak vitamíny pro kojící matky. Pravidelně vitamíny teď užívejte, dbejte na výživnou stravu a dostatek tekutin. Ve chvílích klidu si házejte nohy nahoru - na stůl, nebo alespoň podložte polštářem - abyste ulevila křečovým žílám. Zkuste zkrátka dopřát tělu čas k pořádné regeneraci. Obzvlášť ten hořčík umí v těchto případech hodně pomoci. Můžete se i domluvit s Vaším praktikem, že by vám píchal hořčík v injekcích, celkově Vás uvolní a to cukání a mrtvění by to mohlo výrazně potlačit. Čekací doby na specializovaná vyšetření jsou, bohužel, dlouhé, s tím se nic moc dělat nedá. Předám zde Váš dotaz ještě specialistovi z oboru neurologie. Počkejte, prosím, na jeho odpověď. Pěkný den. Dobrý den, jste, ve kterém 43 letech, pár týdnů po porodu, ne nadarmo nám v tomto věku v porodnici nadávají "starší rodička" ... buďte v klidu, těšte se z miminka, kojte co nejdéle a užívejte MagneB6 1-2tbl denně 3-6 měsíců. Jste zdravá, jen vyčerpaná, není divu:)

.
Poradna Lékaře
27 / 7 / 2021

Dobrý den, v prosinci 2020 jsem prodělala Covid 19 s téměř všemi možnými příznaky, vše jsem zvládla v domácí péči, hospitalizace nebyla třeba. Během...

Lékař
28 / 7 / 2021

Dobrý den, děkujeme za dotaz do poradny. Co se týče hladiny protilátek proti onemocnění COVID 19, zatím nebyla odborníky oficiálně stanovena hladina,...

Celá odpověď
25 / 7 / 2021

Moje dcera onemocněla RS loni na podzim. Již predtím chodila často čůrat. Teprve nyní po 3 letech zadla k odborníkovi - urologovi pro RS. Leky, které...

Lékař
28 / 7 / 2021

Dobrý den. Potíže s močením patří mezi nejčastější projevy RS a s pacienty se táhnou většinou léta. Léčbu je třeba koordinovat v RS centru na...

Celá odpověď
24 / 7 / 2021

Dobrý den. Chci se zeptat, kdy je na mozku rska vidět? Ve 22 letech mi dělali MR (po silné migréně s aurou) s tím, že RSku vyloučili. Teď mám 28 a má...

Lékař
28 / 7 / 2021

Dobrý den, nejsem si moc jistá, zda rozumím Vaší otázce. Většinou pacienti s příznaky, pokud mají roztroušenou sklerózu, mají i odpovídající...

Celá odpověď
Naposledy navštívené dotazy
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 12. 2020
Vážení uživatelé, v současnosti na webu neprobíhá žádná soutěž. Děkujeme za pochopení. www.ereska-aktivne.cz