#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#
Domů / Novinky / I s omezenou hybností můžete mít ideální postavu

Novinky

I s omezenou hybností můžete mít ideální postavu

I s omezenou hybností můžete mít ideální postavu

Získání a udržení štíhlé linie je celospolečenským tématem nejen v poslední době. Vzhled řeší i lidé, které sužuje ereska. Napovíme, jak získat formu a přitom si neublížit.

Jaká je vlastně ideální postava? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Co je dobré pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Každý z nás má totiž od přírody jinou konstituci. Důležité je proto řídit se svými vrozenými dispozicemi, ovšem ne podle vzoru „obézní matka – obézní dítě – vše OK“. Obezita je dědičná především z hlediska životního stylu. Dá se říci, že děti „dědí kuchařku“ svých rodičů.

Vzhled nepřeceňujte

To, jak člověk vypadá, je v jistém směru vedlejší. Pokud chceme nejen s ereskou žít zdravě a normálně, měli bychom si hlídat především skladbu těla. Co je opravdu důležité?

  1. Nemít příliš velké tukové zásoby. Když jste obézní, hrozí vám nejen řada zdravotních problémů, ale tělo je také zbytečně těžké. To zhoršuje pohybové funkce a rovnováhu.
  2. Zajistit dostatek svalové hmoty. Svaly pomáhají udržovat hybnost. Navíc se díky nim spaluje tuk, takže nám usnadňují boj s nadváhou.
  3. Mít zdravé a pevné kosti. Při chronických nemocích a zhoršené hybnosti je vyšší pravděpodobnost vzniku osteoporózy. Kvalitní výživa s dostatkem kalcia a vitaminu D (případně s doplňky stravy) a stimulace tvorby kostní hmoty pohybem jsou základními prvky péče o kosti.

Řešením je tedy stručně řečeno rozumné stravování a pravidelný pohyb, pokud je to aspoň trochu možné.

Co jíst a jak cvičit

Důležitá je pestrá strava bohatá na živiny a bez prázdných kalorií. To znamená jíst ryby, libové maso, ovoce a zeleninu ve všech formách, kvalitní obilniny různých druhů, středně tučné mléčné výrobky, oříšky a semínka. Hlídejte si příjem sladkých, tučných a moučných potravin bez vlákniny a hodnotných ingrediencí. Cvičit lze jakkoli, hlavně vás to musí bavit. Vhodná je chůze, jóga, plavání či aerobik. Vybírejte si bezpečné pohybové aktivity úměrné svému stavu, ale nevzdávejte je. Cvičit mohou dokonce i lidé, kteří kvůli roztroušené skleróze špatně chodí. Pro ně existuje třeba celá série cviků na židli.

(pez)

Zdroj: https://www.everydayhealth.com