Domů / Novinky / Osm tipů, jak vybrat nové boty

Novinky

Osm tipů, jak vybrat nové boty

Osm tipů, jak vybrat nové boty

Někdy si musíte vybrat, jestli budete v nových botách skvěle vypadat, nebo se skvěle cítit. Ale volba je jasná – žádejte pohodlí!

Roztroušená skleróza se projevuje pestrou škálou příznaků, proto nelze jednoznačně říct, které boty jsou pro vás vhodnější a které méně vhodné. Můžeme si ale ukázat základní principy správného výběru bot.

  1. Boty musí perfektně padnout, z toho nikdy neslevujte. Zvláště pro ženy to může být nepříjemná zásada, ale pohodlí je vždy důležitější než vzhled bot. Neznamená to však, že odteď musíte nosit samé ohavné a ponižující boty. S trochou štěstí narazíte na pohodlné a hezké.
  2. Hloubka dezénu je důležitá nejen u pneumatik. Také u bot byste měli dbát, aby měly na podrážce kvalitní a dostatečně hluboký vzorek. Při chůzi po kluzkém povrchu si budete gratulovat, že jste na to mysleli včas.
  3. Tloušťka podrážky je velmi individuální záležitost – každému vyhovuje něco jiného. Při poruchách rovnováhy a/nebo chůze a také při zhoršené pohyblivosti je někdy vhodnější silnější podrážka, která nabízí lepší stabilitu. Pokud však trpíte ztrátou citlivosti chodidel, mohou vám pomoci boty s velmi tenkou podrážkou.
  4. Když vám boty dobře padnou, měli byste se přesvědčit, že jsou měkké a lehké. Těžké boty neslouží dobře ani zdravým lidem a tuhá, málo ohebná podrážka se může brzy zlomit. Pokud trpíte poruchou rovnováhy, vyberte boty pevnější, ale nikoli těžké.
  5. Pantofle a střevíčky obcházejte obloukem. Ani boty s podpatkem vyšším než 5 centimetrů byste opravdu nosit neměli. Pokud po nich velmi toužíte, kupte si je nikoli na chození, ale pro radost. Obout je můžete třeba při sledování televize.
  6. Zapínání má být co nejjednodušší. Vyhýbejte se šněrování, lepší jsou suché zipy nebo gumové pásky. Pomoci mohou i elastické tkaničky.
  7. Při sněhu a náledí zvyšte ochranu. Pozor, pohorky vám nemusí pomoci! Protiskluzový pásek je snadno dostupný, ale vyhýbejte se pomůckám, které snižují ohebnost podrážky.
  8. Když zkoušíte boty, požádejte o pomoc prodavače, abyste vybrali správnou velikost. Na internetu raději nenakupujte; pravděpodobnost, že narazíte na padnoucí botu, je malá.

(pez)

Zdroj:
www.everydayhealth.com